Теплоізоляція завжди дуже важлива на різних етапах будівництва будинку. Особливо відповідально потрібно підходити як до теплоізоляції труб, так і до їх пароізоляції.

Для чого потрібна теплоізоляція труб

Труби - це саме ті комунікації, які потребують постійного захисту від перепадів температур і перегрівів. Тому для збільшення терміну служби трубопроводів в обов'язковому порядку використовуються найрізноманітніші матеріали для теплоізоляції труб і пароізоляції. Важлива також і теплоізоляція трубопровідної арматури. Оскільки тільки утеплювачі створюють умови для нормального функціонування всього трубопроводу, це означає, що теплоізоляція трубопроводів допомагає налагодженій системі транспортування в квартири споживачів тепла і води без істотних втрат.

Крім того, теплоізоляція труб не дає холодній воді замерзнути в трубопроводах взимку. Теплоізоляція труб здатна надати не тільки досить комфортні умови для роботи обслуговуючого персоналу, а й створити гарантію того, що жителі міста взимку не постраждають від несподіваних аварій, пов'язаних з трубопроводами.

Крім цього якісна система теплоізоляції труб і пароізоляція дозволяють значно зменшити енергетичні витрати, що витрачаються на опалення приміщень у зимовий період. Приміром, теплоізоляція труб дає можливість залишати незмінними властивості будівельних матеріалів, а також збільшити час експлуатації конструкцій.

Матеріали для теплоізоляції труб

На даний момент існує безліч теплоізоляційних матеріалів, що застосовуються для теплоізоляції труб. При їх виборі головне чітко знати, для чого потрібна та чи інша теплоізоляція, для яких за розмірами труб і, на що варто звернути особливу увагу, для яких цілей використовуються труби. Адже теплоізоляція труб, в яких циркулюють речовини, охолоджені до мінус 250 градусів, значно відрізняється від теплоізоляції трубопроводів, в яких знаходиться вода в температурних межах від -80 градусів і до +110.

У зв'язку з такою класифікацією можна виділити наступні види теплоізоляції: ізоляційні циліндри, теплоізоляція трубопроводу за допомогою, так званої, системи «шкаралупа», а також каучукова теплоізоляція і теплоізоляція трубопроводів із спіненого поліетилену. Кожен з цих типів теплоізоляції застосовується для труб, що експлуатуються при різних умовах. Так, теплоізоляційні циліндри призначені для труб, найнижча температура поверхні яких повинна бути не вище -120 градусів, а найвищий температурний поріг не повинен перевищувати 400 градусів за Цельсієм.

Теплоізоляція з пінополіуретану, нанесена на сталеву поверхню труби, має захисну зовнішню оболонку. Ізолюючі якості цього матеріалу дуже високі.

Теплоізольовані труби із зовнішньою поліетиленовою оболонкою призначені для підземної і безканальної прокладки трубопроводів, оберігає шар ППУ-ізоляції від дії вологи, механічних пошкоджень, запобігає дифузії поліуретану і забезпечує високий ступінь захисту від корозії.

Теплоізольовані труби із зовнішньою оболонкою з оцинкованої сталі, призначені для зовнішньої наземної прокладки трубопроводів, яка, в порівнянні з поліетиленовою, не піддається дії ультрафіолетових сонячних променів і інших атмосферних явищ. Оболонка залежно від діаметру має товщину 0,55-1,0 мм, володіє високою міцністю, і при заливці компонентів гарантовано витримує тиск спінювання пінополіуретану. Крім того, мала ширина штрипса надійно захищає трубу від вандалізму: таку вузьку стрічку надзвичайно складно зняти з труби і використовувати в інших цілях.

Крім цього, утеплення труб сприяє зменшенню різних аварій, пов'язаних з проривами водопроводів та теплотрас - а це гарантія того, що в будь-який час року люди будуть забезпечені водою і теплом.