Дуже часто, купуючи великі партії необхідних продуктів для кафе, ресторану або іншого закладу, постає питання про забезпечення їх належного зберігання. Повинні враховуватися температурні показники, терміни, при яких продукт може зберігатися. Але також важливо, щоб після розморожування продукти зберегли максимальну кількість поживних речовин, а також первісну структуру, колір і смак. Для цього використовується метод шокової заморозки. Останнім часом він активно застосовується в закладах громадського харчування. Для цієї мети потрібен апарат для шокової заморозки. Як вибрати і який режим їх роботи?

Камера шокової заморозки має на порядок вищу холодопродуктивність, що підвищує ефективність роботи. Відбувається швидке і рівномірне замороження продуктів, при якому немає можливості розвиватися хвороботворним бактеріям. Всередині камери знаходяться спеціальні повітроохолоджувачі. Правильне розміщення продуктів всередині камери дозволяє рівномірно охолоджувати їх. Такий апарат дозволяє значно економити електроенергію, оскільки час процесу заморозки значно скорочено, якщо порівнювати з іншими холодильними та морозильними пристроями.

Залежно від функціональних властивостей вони поділяються на 2 типи: швидкісні охолоджувачі (бласт-чілери) - служать тільки в цілях охолодження продукту, а також швидкісні морозильні пристрої (бласт-фрізери). Вони можуть не тільки охолоджувати, але і заморожувати продукти. Процес охолодження і заморозки триває близько 5 годин. Він відбувається поетапно, в цілому за цей період температура всередині продукту знижується з +20 до -18 за Цельсієм.

Також апарати для шокової заморозки діляться на такі види:
- флюїдизаційні - для заморозки дрібних або подрібнених продуктів. Наприклад, плоди, ягоди, картопля фрі, овочі і супові суміші. Можливий варіант заморозки дрібної риби, креветок і грибів. Цей вид апаратів володіє найбільшою швидкістю заморожування;
- конвеєрні - призначені для заморозки м'ясних, рибних, молочних і борошняних виробів, а також готових страв;
- колискові - основна їх функція - заморозка фасованих м'ясних і рибних напівфабрикатів, а також усіляких гарнірів і готових других страв;
- спіральні - служать для заморозки готових м'ясних, рибних овочевих та інших страв, а також панірувальних напівфабрикатів.

Зазвичай апарат шокової заморозки працює в таких режимах: м'яка, шокова, інтенсивна заморозка.

Для різних закладів відмінно підійде камера, розрахована на 50-90 кг.

Якщо вам потрібна камера шокової заморозки, пропонуємо купити у нас. З нею ви можете заморозити продукти, зберігши при цьому їх початкову структуру, смак і колір. Камера шокової заморозки - це крок вперед в процвітання вашого закладу.