Система пожежної сигналізації - необхідний атрибут будь-якого приміщення. Особливо це стосується офісних будівель, промислових об'єктів та інших установ, де відбувається робочий або навчальний процес. Особливо сигналізація необхідна в нічний час доби, коли немає можливості простежити за появою пожежі. Тому, установка пожежної сигналізації - це з розряду обов'язкових заходів забезпечення безпеки на об'єкті. Наведемо основні види:

1. Порогова. Характеризується тим, що в кожному датчику закладений певний поріг спрацьовування. У більшості випадків основним фактором визначення є температура повітря. Під час досягнення встановленого показника, відбувається спрацьовування датчика. Від нього піде сигнал, який буде переданий на контрольну панель пожежної сигналізації.

Відмінною особливістю цієї системи є радіальний тип побудови кабелів шлейфів сигналізації. Вони виходять у вигляді променів, де включені близько 20-30 датчиків. Коли спрацьовує один з них, на контрольній панелі відображається номер шлейфу, де спрацював датчик.

Найбільшою перевагою цього виду системи є низька ціна. Але існують і недоліки. У першу чергу, це пізнє виявлення пожежі. Крім того, неможливо проконтролювати функціональний стан датчиків, велика витрата монтажних матеріалів, а також невелика інформативність сигналів від датчиків.

2. Адресна опитувальна. У цій системі вже налагоджений двосторонній зв'язок контрольної панелі з пожежним сповіщувачем. Тобто, в попередній системі контрольна панель тільки приймала сигнал і не більше того, а тут вже є зворотний зв'язок, де контрольна панель періодично посилає сигнали датчиків з метою отримання інформації про можливу зміну їх стану. Існують кілька видів сигналів, які йдуть від датчика. Вони можуть свідчити про нормальний, несправний, відсутній і пожежний стани.

Переваги цієї системи полягають у високій якості інформативності отриманих повідомлень, контролі працездатності датчиків, а також в оптимальному ціново-якісному співвідношенні. Але, як і в пороговій системі, є недолік - пізнє виявлення пожежі.

3. Адресно-аналогова. Вважається найбільш передовою системою. Тут уже провідну роль має контрольна панель, яка здатна проводити безперервне динамічне опитування підключених датчиків. Після обробки інформації система сама приймає остаточне рішення. Наприклад, від датчиків йде інформація про температуру, а контрольна панель стежить за динамікою її зміни.

Найбільшою перевагою є раннє виявлення пожежі, чого немає в попередніх системах. Крім того, значна економія на монтажних роботах і витратних матеріалах, можливість контролю працездатності датчиків. Єдиний недолік - це висока вартість обладнання.

Тому, вибір за вами. А якщо вам потрібна установка охоронно-пожежної сигналізації, звертайтеся в нашу компанію. Ми забезпечуємо якісну установку і обслуговування обладнання. Можете бути впевненими, що ваше приміщення буде в безпеці.