Основна проблема навіть найбільш якісного телебачення — це проблеми з пультом управління. Найчастіше пульт ДУ просто губиться, але тут допоможуть хіба що особливі заходи — установка якого-небудь сигналізуючого чи GPS-пристрою.

Інша ціна телебачення в Києві, та й будь-якому іншому місці світу, — проблеми з перемиканням каналів, регуляцією гучності тощо.

Що робити в такому разі?

Для початку варто визначити, чи саме пульт не працює, тому що поломка може бути в тюнері або телевізорі. Абсолютна більшісь сучасних пультів дистанційного управління використовує ІЧ промені. У таких ПДУ наявне віконце на передній панелі та світлодіод, що дає можливість легко і швидко перевірити працездатність приладу. Достатньо направити його на увімкнену цифрому камеру (можна використати телефон) і натиснути будь-яку із кнопок керування.

На відміну від нашого ока, матриця камери здатна реєструвати інфрачервоне випромінювання. Тому, якщо ми побачимо миготіння на екрані камери, а Ваш медіаплеєр mag 250 чи телевізор на пульт не реагує, то є 2 варіанти:

  • пульт не працює або видає неадекватні команди;

  • зламався приймаючий блок чи процесор керуваня.

В обох випадках вирішити проблему можна шляхом перевірки на завідомо справній техніці — знайти пульт і телевізор тієї ж моделі.

Нове покоління ПДУ може використовувати радіохвилі, тому для них такий спосіб перевірки не підійде, в них немає світлодіодів.

Якщо ж діод не світиться, не миготить при натисканні кнопок, то однозначно прилад несправний.

І в цьому випадку є ряд способів вийти з ситуації власними силами, щоб установка wi-fi дома для інтернет ТБ не була даремною.

  1. Відкрийте кришку батарейного відсіку.

  2. Уважно огляньте батарейки та видимі частини металевих контактів - батерейки можуть потекти, а контакти — заржавіти чи окислитись.

  3. Почистіть контакти від слідів корозії, наскільки це можливо.

  4. Замініть батарейки на нові, якщо з ними щось не так або чистка контактів не дала результату.

  5. Перевірте правильність установки батарейок згідно полюсів — це одна із частих проблем із пультами, особливо якщо діти часто дивляться цифрове ТБ (Київ - до 30% скарг саме через неправильно встановлені батарейки).

  6. Якщо встановили нові батарейки, а пульт не працює (а іноді і новий прилад відмовляється функціонувати після зміни джерел живлення) — перевірте наявність контакту. Таке трапляється через те, що нові батарейки мають коротший плюсовий кінець, який не досягає площадки в гнізді пульта.

  7. В останньому разі можна злегка зачепити тонким інструментом контактну площадку так, щоб вона більше випирала назовні

Якщо нічого із вищесказаного не допомогло — то потрібно або розбирати пульт, або звернутися до фахівця, або ж — шукати новий. Тим більше, що на такі прилади доволі невелика ціна. Підключити кабельне телебачення (Київ), а також аналогове та високошвидкісний безлімітний інтернет пропонує компанія IT-TV.

Професійний сервіс, регулярні акції та вигідні тарифи — це IT-TV.