Підшипник призначений для підтримки осьової конструкції в просторі, щоб забезпечити вільний рух, при цьому мінімізуючи енергетичні втрати під час тертя. Також роль підшипника полягає в забезпеченні механічних навантажень на інші конструктивні елементи.

Існують різні види підшипників, але найбільш поширеними в машинобудівній сфері промисловості вважаються підшипники кочення і ковзання.

Підшипники кочення

Цей вид підшипників складається з двох кілець, комплекту тіл кочення і сепаратора, який виконує функцію утримання тіл кочення на певній зафіксованій відстані один від одного. Хоча зустрічаються підшипники, в яких відсутній сепаратор. Між тілами кочення знаходяться жолоби, які не дають їм стикатися, і забезпечують рух в процесі роботи.

Щоб робота була більш точною, конструкція більш жорсткою і габарити меншими, використовуються суміщені підшипники. Відмінною рисою цього виду є використання вала або корпусної деталі в якості одного з кілець.

Також застосовуються підшипники без сепараторів. У них багато тіл кочення. Це сприяє підвищенню вантажопідйомності. Але максимальні частоти їх обертання на порядок менше, ніж у сепараторних.

Відмінною особливістю підшипників кочення є ключова роль тертя кочення, оскільки тертя ковзання між сепаратором і тілами кочення має невелику величину. Це спричиняє меншу втрати енергії, що в свою чергу, зменшує знос. Підшипники кочення закритого типу практично не потрібно обслуговувати, оскільки мають захисні кришки, які захищають їх від сторонніх предметів, чого не скажеш про відкриті.

Підшипники ковзання

Це корпус з циліндричним отвором, де розміщується вкладиш або втулка, виготовлена з кольорового металу. Крім того, обов'язкова наявність змащуючого пристрою. Щоб вал міг вільно обертатися, існує зазор між валом і отвором втулки, який повинен бути попередньо розрахований, щоб підшипник успішно працював.

У цілому, ковзаючі підшипники хороші тим, що сприяють забезпеченню високої швидкість обертання, можуть працювати у водному просторі з великими навантаженнями, економічні при великих діаметрах валів. Крім того, його можна встановити на тих валах, де повинен бути відділений підшипник. А також є можливість регулювання зазору, щоб забезпечити точність геометричної осі вала.

Якщо вам потрібно купити підшипники, пропонуємо звернутися в компанію «Луцькпідшипниксервіс». Ми пропонуємо широкий асортимент продукції. Переконайтеся особисто в високій якості наших підшипників.