Кожен фахівець скаже, що мало купити котел, його потрібно оснастити ще й групою безпеки. Такий пристрій досить простий та включає в себе три прилади, що доповнюють один одного. У разі необхідності, вони спрацьовують і допоможуть уникнути поломки котла. Найчастіше спеціалісти наполягають на встановленні саме групи безпеки, а не просто за бажанням. Бо це в першу чергу захист ваш і вашого обладнання.

Отже, по черзі, з чого складається прилад:

1) Запобіжний клапан зробить основну свою роботу – викине зайву воду із системи. Це може відбутись, якщо тиск піднявся вище норми і з якоїсь причини не спрацював розширювальний бак. Ручка нам потрібна, аби перевіряти справність приладу. Адже в процесі роботи клапан займає своє основне положення – сідає в сідло, цим самим закривається і не дає теплоносію витікати. За непотрібного тиску клапан виходить із сідла і завдяки цьому дає можливість витекти зайвій рідині.

2) Манометр – показує тиск води в ситемі. Його завдання – визначати і показувати тиск, а ваше – періодично спостерігати, аби тиск у системі не підвищувався. При покупці зверніть увагу, щоб циферблат на приладі був зрозумілим і чітким.

3) Кран Маєвського (повітровідвідник) – дозволить надлишковому повітрю вийти з системи.

Усі ці прилади розміщуються на одній консолі і відповідно кожен виконує свою надважливу місію.

Блок безпеки вбереже систему від шкідливих стрибків тиску, які здатні розірвати трубу чи пошкодити котел. Незаперечний факт – це безпека ваша і вашого дорогого обладнання.

Сучасні газові котли в основному вже оснащені цими елементами, а от твердопаливні котли – далеко не всі. У будь-якому випадку, обов'язково поцікавтесь про наявність, і якщо потрібно – купити групу безпеки для котла недорого можна в нашому інтернет-магазині "Трійник". Прилади зроблені з хорошої латуні, мають різні варіанти підключення та різні діаметри виходів для зручності.