Черв'як Старатель - це новий вид хробака, який виведений шляхом схрещування чуйського і володимирського хробака. Головним завданням селекціонерів було вивести такий вид хробака, який буде повністю підходити до наших кліматичних умов:
- витримувати температуру від +8 і до +30С º;
- вони повинні володіти хорошим почуттям самозбереження, тобто за мінусових температур йти в глиб грунту;
- відкладати свої яйця вже за температури +8С º;
- не бути вибагливим до корму, і щоб він був посидючий в субстраті.

Якщо порівнювати Старателів і Червоного каліфорнійського хробака, то перші мають ряд переваг. Наприклад, вони можуть дуже просто переходити від одного типу корму до іншого, також вони можуть харчуватися органічними відходами та гноєм тварин. Цей вид хробака насамперед був створений для того, щоб переробляти різні органічні відходи і для отримання біогумусу.

Вони відкладають свої яйця, які знаходяться в коконі, таким чином і відбувається їх розмноження. У коконі може розвиватися від 2 до 20 яєць, з яких потім вилуплюється молоде покоління довжиною 1 мм. Якщо ви створили сприятливі умови для цього хробака, то вони можуть відкладати 1 кокон в 5-7 днів і існувати до 16 років. Також одна особина хробака-старателя в рік може виробляти до 1500 шт. потомства і 100 кг біогумусу. Велика практика фермерів показує, чтот такі хробаки не хворіють і не піддаються ніяким епідеміям.

Як розводити цих трудівників?

Хробаки не люблять сонячного світла і тому найкращим місцем для них буде в тіні дерев, під навісом, в сараї або в підвалі. Для початку потрібно зволожити компост, потім зробіть місце для черв'яків. Воно не повинно бути великим за своїми розмірами, достатньо 2 кв. м. Через тиждень ви можете зробити ямку в центрі кожного метра і засипати туди черв'яків разом з субстратом. Потім накрийте поверхню і через добу зволожте. Після того, як пройшло 7 днів подивіться, як прижилися ваші черв'яки. Якщо вони рухливі - отже все добре, але якщо вони не намагаються ховатися від світла - то це ознака неблагополуччя.
Кожен черв'як з популяції відкладає кокон, де знаходиться від 3 до 21 зародка черв'яків. Уже після 10 днів новонароджені черв'яки збільшують свою масу з 1 до 250-500 мг. Щоб черв'яки добре росли і розмножувалися, їх потрібно час від часу підгодовувати кормом товщиною 15-20 см через кожні 2-3 тижні.

Для садівників і всіх, хто зібрався займатися вермикультуванням, кращим вибором буде розведення спеціально виведених для нашого клімату черв'яків-старателів. А наша компанія допоможе вам з цим. Адже ми пропонуємо купити хробака старателя за дуже вигідними цінами.
Для замовлення скористайтеся онлайн-формою або зв'яжіться з нами за вказаними контактними номерами. Доставку здійснюємо по всій території України.