Пам'ятник з граніту - це версія надгробку, яка зустрічається на кожному кроці, і саме вона, здебільшого, визначає зовнішній вигляд кладовища. І все ж, навіть беручи до уваги велике розмаїття матеріалів і не менш велику кількість варіацій способів обробки, граніт, безумовно, лідирує серед них усіх. Це навіть не може дивувати, адже його міцність, стійкість до підточки водою і вітром, не кажучи вже про колосальну довговічність, змушує сприймати «увічнення пам'яті» буквально.

Список того, що можуть запропонувати виробники ритуальних каменів вражає: це і обеліски, і надгробки, і стели, і навіть складні композиції. Зазвичай ці фірми обладнані за останнім словом техніки і можуть виконати буквально будь-яку примху замовника. Так, звичайно ж, така кількість варіацій робить вибір надгробку легким і швидким, але не можна забувати і про той факт, що справа, поставлене на потік, не може бути високою за якістю апріорі.

Тому ми хочемо навести кілька параметрів, звертаючи увагу на які, ви легко зможете вибрати пам'ятник з граніту габро.

Рівень якості матеріалу

Монументальна архітектура не може існувати без ретельного підбору каменю. Найголовніша характеристика - це структура, яка може бути дрібнозернистою, среднезернистою або великозернистою. Кращим вибором буде саме дрібнозерниста, як найлегша в плані обробки і найменш піддана розколам.

Не варто використовувати граніт, в якому видно включення, які досить помітно виділяються, - на їх місці легко розвиваються мікротріщини. Також варто придивитися до відколів на торцях, всіляким нерівностям і невідполірованим місцям. У більшості випадків цього вистачить, щоб скласти свою думку про компетентність виробника і вирішити, чи готові ви довірити йому своє замовлення на плити з натурального каменю. Ще хотілося б відзначити, що найкращим варіантом з усіх видів граніту буде вибір граніту габро, адже він має широку кольорову гаму: від сірого до чорного і чудову однорідну фактуру.

Форми

Найбільш часто зустрічається варіант форми - стела: немає особливих проблем з її виготовленням, установка теж не є важкою, виробництво недороге, досить широка і для епітафії, і для фотографії. Обеліски - це ті ж стели, тільки мають загострення до верху і найчастіше вони ставляться на могилах солдатів.
Найоптимальнішим вибором, хоча і найдорожчим, буде вибір надгробного комплексу. У них все виготовляється з граніту: від самої стели до плитки під ногами. Вони мають відмінну довговічність, адже елементи намертво скріплені між собою і змонтовані на єдиній основі. Це дозволяє заощадити чималу суму на майбутніх ремонтах, значно зменшивши їх періодичність.

Виробник

Замовлення пам'ятника в майстерні із найближчого кута - не така вже й рідкісна помилка. Але там ви можете отримати стелу з чогось такого, що лише зовні буде виглядати як граніт. А якщо це все-таки і буде граніт, то граніт дешевий, видобутий за допомогою підривів породи і який має величезну кількість мікротріщин. Такий граніт простоїть максимум декілька років під відкритим небом, далі ж буде потрібен ремонт.

Саме тому замовити пам'ятник з граніту габро найкраще в нашій компанії, адже ми з легкістю виготовимо вам будь-який виріб на ваш вибір з природного каменю. Нам немає потреби ховати від вас свої помилки, адже будь-яку складову частину вашого замовлення, в якій ви знайдете помилку або невідповідність, ми використовуємо як заготовку для інших виробів.
Підсумовуючи, хотілося б сказати, що вибору такої важливої речі, як пам'ятник, обов'язково треба приділити багато уваги, щоб не примножити свою тугу за близькою людиною гіркотою від викинутих на вітер грошей і сил.