Дуже часто, коли середовище, в якому проживають дощові черв'яки, надмірно вологе ми можемо зустріти біленьких комах, які скачуть по компосту. Їх називають - ногохвостки - це маленькі (1-3 мм) білі істоти на темному тлі субстрату. Якщо наблизити до них свій палець, деякі з них підскакують в різні боки. Це примітивні безкрилі комахи, які мають так звану пригучу вилку під животиком ззаду. За допомогою цієї вилки, вони скачуть. По-науковому цих комах називають - колембол. Рід колембол харчується цвіллю і продуктами розкладання. Ці комахи є важливими гумусоутворювачами. Цих малесеньких комах вважають одними з найважливіших грунтових організмів. Рід ногохвосток не тільки численний, але і включає більше 1200 описаних видів. Вони населяють всі верстви і види грунтів і, як правило, краще розмножуються і живуть в умовах підвищеної вологості.

Іноді в нашій компостній купі ми можемо зустріти ще одних співмешканців технологічних хробаків - це капустянки і мокриці (ізоподи). Ізоподи - є родичами раків, омарів і лангустів, їх легко ідентифікувати. Мокриці мають сіре забарвлення. Кілька гладких сірих пластинок на їхньому тілі нагадують нам броненосців. Бувають мокриці і коричневого кольору і завдовжки близько 35 мм. На відміну від капустянки скручуються в кільце. Ці живі істоти особливої шкоди вам не принесуть, так як основна для них - це рослинна їжа, листя перегнивших дерев, але в їх раціон також входить і перегнилі останки тваринного походження. Капустянки живуть у вологому середовищі для обміну газами, також вони мають зябра.

Багатоніжки є хижаками для червоних каліфорнійських черв'яків. Вони дуже рухливі, тому мають багато ніжок, вони плоскі і мають по парі ніг на кожному сегменті. У народі їх називають «стоніжка». У них є пара отруйних зубів на першому хоботку, за допомогою яких вони вбивають черв'яків.

Частими сусідами черв'яків для риболовлі, які живуть в нашому вермигосподарстві є мурахи. Ці дрібні комахи великих проблем вермиконтейнеру не завдають. Однак коли вони ставлять великий «будиночок» доводиться шукати способи для вирішення цієї проблеми.

Ще одним різновидом живих організмів, що живуть поруч з технологічним хробаком є хижі планарії. Вони нападають на червоного хробака і чіпляються до нього гнучким ротом. Стравохідні соки із залозистого виділення, потрапляючи через кутикулу, розтворяють тканини хробака. Після цього планарія висмоктує сік через трубку, поїдаючи його. Планарії - це плоскі черви, вони як правило, живуть у вологих місцях (там, де є в достатній кількості органічні речовини). Колір тіла може бути яскраво-оранжевий або блідо-жовтий, довжиною 70-360 мм. Вони рухаються за допомогою тисячі вій, розміщених на черевній поверхні. Також у них відсутня сегментація тільця. Із планаріями потрібно бути насторожі, адже це хижаки для хробака.