У вашому компостері, напевно, буде багато кліщів. Як і ногосхвостка, вони настільки малі, що їх важко розгледіти. Серед десятка видів є велика кількість кліщів, які живляться цвіллю, перегнившою деревиною та м'якими тканинами листя. Вони мають 8 ніг і тільце округлої форми. Самі кліщі далеко не подорожують, проте вони переміщаються на гнойових жучках, які перевозять їх з однієї купи на іншу.

Один вид кліща може викликати проблему в вермиконтейнері, він має колір від коричневого до червоного. Шкода його може бути такою, що дощовий черв'як відмовиться приймати їжу. Його можна зустріти в дуже вологих субстратах на одній з куп, повністю її покривши. У такому випадку потрібно отримати їжу, окуповану кліщами і винести її на сонце, щоб кліщі загинули. Для того, щоб створити несприятливе середовище для життя кліщів, зніміть кришку з вермиконтейнера на кілька днів для того, щоб знизити вологість субстрату.

Мухи заводяться не в кожному контейнері, а якщо є, то не завжди. У вермиконтейнерах живуть грибні комарики і горбаті мушки, вони часто скачуть і бігають по субстрату. Такі мушки шкоди не приносять. Їх цікавить фруктова шкірка влітку і восени. Найкраще їм підходить назва плодові мухи. На сьогодні немає правильного способу позбавлення від дрозофіл або оцтової мухи. При цьому, нічого не можна зробити, щоб якось зменшити цю неприємність. Завжди вчасно підкладайте харчові відходи, інакше на неприємний запах звідусіль злетяться мухи. Личинки мух допомагають розкладати харчові відходи, але більшість людей не хочуть, щоб вони плодилися в їх контейнері. Вони також не відкладатимуть яйця на свіжому паперовому субстраті.

Підвівши підсумки вищесказаного, можна сказати, що крім червоного каліфорнійського хробака в своєму контейнері, ви також знайдете багато інших організмів. Система вермикомпостування просто не зможе без них працювати. Кожен тип комах, найпростіших та інші види хробаків по-своєму переробляють компост, кожен виконує свою корисну функцію. Так як природа вермикомпосту - органічна, ніхто не здивується тому, що він утримує велику кількість різноманітних грунтових організмів.

Якщо ви вирішили займатися вирощуванням черв'яків, то наш інтернет-магазин пропонує купити каліфорнійського хробака за вигідною ціною. Для цього просто зателефонуйте нам за вказаними контактними номерами.