Сьогодні технологія гарячого тиснення фольгою є досить популярною. З її допомогою можна вибивати різні цікаві символи або емблеми, що сприяє наданню оригінальності і презентабельності поліграфічної продукції. Що собою являє гаряче тиснення фольгою, а також, які його особливості, спробуємо розібратися.

Під час цього процесу наноситися спеціальний пігмент, який забарвлює матеріал. Устаткування, яке використовується, оснащується підкладкою з плівки. Це відбувається автоматично під впливом певної температури і тиску. Друкований вал, а точніше його поверхня, виготовлена з твердої гуми, поліуретану або текстоліту.

Під час виробництва цих машин особлива увага приділяється збереженню міцності поверхні після застосування штампу, щоб вона не продавлювалася. Але в той же час цей матеріал повинен володіти м'якістю, щоб була компенсація нерівної поверхні матеріалу, який піддається тисненню. Сам матеріал, який знаходиться на поверхні друкованого валу, повинен мати гнучкі і пружні властивості, щоб витримувати великі навантаження.

Тиснення фольгою можна проводити на будь-якому папері, як це можна робити під час звичайного друку. Існують особливі вимоги до матеріалу. Він повинен бути максимально якісним, оскільки від цього залежить вихідний результат. Чим кращий матеріал, тим друк буде якіснішим. Тому відразу варто виключити використання низькосортного паперу.

Який же принцип роботи такого пристрою? У ролі фарби використовується рулонна фольга. В апарат монтується несуча основа і кілька шарів, які будуть перенесені на матеріал. Тонка поліефірна плівка є основою цього пристрою. А швидкість, з якою відбувається перенесення зображення, буде залежати від ступеня тонкості основи і матеріалу, на якому буде це зображення.

Окремо відбувається виготовлення штампа для гарячого тиснення. На його поверхні зберігається максимальна кількість теплової енергії, тому в пристрої використовується латунь, яка витримує високі температури.

Існує два способи тиснення:

1) фотохімічний - застосовується сильна кислота, яка виїдає зайвий метал під час засвічення зображення через плівковий негатив. Це досить недорогий спосіб, тому і дуже популярний;
2) гравірування на верстатах - застосовується в роботі з простим дизайном, тому використовується значно рідше. Це більш сучасний метод.

Якщо вам потрібно зробити тиснення фольгою, звертайтеся в компанію «Колін-Л». Ми займаємося виготовленням етикеток, що клеяться, та інших видів рекламної поліграфії з використанням різних видів друку. У нас ви можете замовити тиснення фольгою, зокрема, «золоте», «срібне», «дифракційне». Процес проходить за найсучаснішими технологіями. Переконайтеся в високій якості нашої продукції.