Алкоголізм - один із найнебезпечніших недугів на сьогодні. Він розчиняє долі, знищує все людське в особистості і призводить до смерті. Реабілітаційні центри впроваджують в свою роботу все цікавіші методи, сподіваючись що вони стануть панацеєю та лікування від алкоголізму стане легким. Ці старання, звичайно ж, не марні. Але боротьба з будь-яким видом залежності може бути успішна лише тоді, коли пацієнт твердо вирішить від неї позбутись. Саме в такому випадку будь-яка методика буде в допомогу.

У цій статті мова піде про досить відомий і радикальний метод кодування від пияцтва. Кодування Еспералем - методика, яку використовують в практиці більше 30-ти років. Спочатку застосовували її у Франції, пізніше і в СРСР, а сьогодні широко використовують у всьому світі. Суть в тому, що хворому підшивають препарат у вигляді таблетки під шкіру у верхній частині сідничної, підлопаточної або підвздовшньої області на глибину 4 см. Препарат всмоктується в жирові тканини і поширюється по всьому організму. Кількість вшитої речовини безпосередньо впливає на термін дії кодування. Він варіюється від 6 місяців до 5 років. Діюча речовина працює так, що носій препарату фізично негативно реагує навіть на мінімальні дози алкоголю. Тобто, якщо під час кодування спробувати випивати - це може привести до смерті. Тому пацієнт, зважившись на цю процедуру, повинен розуміти всі ризики і документально підтвердити свою згоду.

Ця підшивка повинна проводитись з підготовленою людиною. Найчастіше вона виступає завершальним етапом лікування і використовується з метою закріплення результату. Алкоголь в організмі повинен бути абсолютно відсутнім. Кодування Еспераль спрямоване на фізичне відторгнення випивки, тому якщо людина ще має сильну психологічну залежність - ризикувати підшивкою не варто! Звичайно ж, після бурхливої фізичної реакції навряд чи пацієнт захоче повторити її, але все ж безпечніше бути готовим і не ризикувати. Часто після введення препарату лікарі самостійно дають пацієнтові мінімальну дозу алкоголю для того, щоб людина відчула реакцію організму. Це робиться для того, щоб активізувати інстинкти самозбереження людини і виробити негативну та стійку психологічну реакцію на «речовини з градусом». Самостійно так краще не експериментувати.

Так само варто врахувати, що реакція організму буде на будь-які речовини зі спиртом, лікарські препарати не виключення. Тому необхідно бути дуже обережним. Підшивка Еспераля після закінчення терміну дії має на меті виробити у людини стійку звичку до тверезості! Тобто життя взагалі без алкоголю повинно стати чимось само собою зрозумілим!

Обираючи шлях лікування від залежності, дуже важливо вибрати професійну допомогу. Реабілітаційний центр «Добролюб» - це команда фахівців своєї справи. Звертайтесь і ми допоможемо позбутись від алкогольної залежності! Сподіваємось, що в стінах нашого центру Ви станете вільною і здоровою людиною!