Сьогодні наша розмова про інтернет, торгівлю і захист інтересів українського бізнесу відбувається з директором порталу «Укрбізнес» Валентином Цейком.

- Валентине Миколайовичу, Ви працюєте з компаніями, що розвивають свій бізнес в Інтернеті. Що Ви можете сказати про наш онлайн-ринок?

- Якщо будь-кого запитати, що ви можете сказати про Інтернет, то він відповість «За Інтернетом — майбутнє!» Наше бачення мережі зсередини говорить про те, що це майбутнє вже настало.

Справді, настав час, коли бізнес може отримувати «левову» частку замовлень і вести вільно свою діяльність в Інтернеті. Для цього є всі можливості: розвинуті пошукові системи, невпинно зростає кількість користувачів у мережі. Щодня здійснюються десятки тисяч покупок в Інтернеті, налагоджена чітка і зрозуміла система доставки товарів, існує чимало сучасних систем оплати. В Україні є сучасний інтернет-ринок і з кожним роком він демонструє солідні показники росту.

- Хто є учасниками інтернет-торгівлі в Україні? Які тенденції розвитку цього ринку?

- Якщо подивитися «вузько» очима користувача на те, що таке інтернет-торгівля, то в них виникатимуть асоціації з «Розеткою», «ОЛХ» та іншими сайтами, які, як кажуть, на слуху.

Пропоную подивитися на це питання «ширше». Кожна компанія або людина, яка розміщує в Інтернеті свої товари та послуги, — вже є учасником онлайн-торгівлі.

Важливу роль, звичайно, відіграють великі інтернет-магазини і офлайнові магазини, які за останні роки теж «перекочували» в онлайн.

Черги, які ми раніше бачили в супермаркетах та магазинах, тепер спостерігаємо в пунктах видачі товарів логістичних компаній.

Інтернет — це колосальний ринок, який дає необмежені можливості для розвитку бізнесу та заробітку.

Сьогодні існують три способи торгівлі: традиційний офлайн, поєднання офлайн/онлайн і лише онлайн. Та серед них, на мою думку, найбільша загроза для бізнесу — залишитися тільки в офлайні.

Як живе офлайновий бізнес ми бачимо на власні очі щодня, а показники онлайн-торгівлі порахувати важко. Можливо, інтернет-ринок вже сьогодні догнав або й перегнав традиційну торгівлю. Хто зна?

- Що потрібно українському інтернет-ринку, щоб стати високоприбутковим сучасним і пришвидшити його євроінтеграцію.

- По-перше, потрібно вдосконалювати законодавче поле. Тут Україна відстає.

Переважно використовуються закордонні інструменти: пошукові системи, saas-платформи та інші різноманітні засоби для комерції. Я вважаю, що в нашій країні повинні працювати свої власні розробки і саме в цьому полягає один із напрямків діяльності порталу «Укрбізнес». Це — елемент захисту внутрішнього ринку.

Тому треба, щоб з'явилося більше українських продавців в Інтернеті і вони почали використовувати сучасні інструменти для онлайн-торгівлі. Тільки наш портал відвідують понад 700 тисяч користувачів і майже кожен із них - покупець.

«Яндекс», «Аліекспрес» та інші закордонні ресурси сьогодні чимало своїх товарів продають в Україні. А де наші компанії? Коли працівники порталу «Укрбізнес» телефонують клієнтам з пропозиціями, ті кажуть: «Нам - достатньо. У нас - все добре».

Це — недалекоглядно. Чи буде їм так «солодко» жити, коли будуть продаватися переважно російські і китайські товари? Це фактично скоро може стати прикрою реальністю. Через 2-3 роки українські компанії не зможуть обігнати закордонних конкурентів в пошукових системах і на торгових площадках теж.

Ще одна з головних цілей порталу «Укрбізнес» - це популяризація української мови. Ми хочемо зробити якісний україномовний інтернет-ринок.

Проте у нас можна створити сайт-візитку, інтернет-магазин або лендінг і іншими мовами (українською, російською, англійською).

Сьогодні дуже багато російських сайтів, наприклад, з доменом ru успішно виводяться в пошукових системах і вони відводять на задній план українські сайти. Потрібно російським сайтам, які виводяться в топах і забирають на себе трафік, протиставити українськомовні ресурси. Це — важливий елемент розвитку економіки України.

- У чому унікальність порталу «Укрбізнес»? Як Ви впливаєте на інтернет-ринок в Україні?

- Унікальність порталу ub.ua в тому, що це, в першу чергу, наш, український ресурс. Ми однозначно будемо завжди відстоювати інтереси українського бізнесу. Ми давно, вже 14 років, працюємо на ринку. День за днем наповнюємо Інтернет українським контентом і робимо його кращим.

Кожен успіх, навіть маленького українського підприємця, - важливий і значимий для нас. Ми - єдиний ресурс, який має велику кількість розвинутих площадок: online-market, новини, статті, оголошення, запитання/відповіді, відгуки, фото- і відеогалерея тощо. Це дає можливість більшій кількості компаній, не перетинаючись, знайти свого клієнта. Наш портал постійно розвивається і, не дивлячись на стан ринку, запускає нові сервіси.

- Розкажіть про якісь цікаві кейси клієнтів порталу «Укрбізнес».

- В онлайн-торгівлі — багато дивних речей. Ми зустрічали клієнта, який має 99 сайтів. Не 98, не 100, а саме 99 сайтів. Тільки у нас він створив 5 інтернет-магазинів і придумав собі таку «фішку».

Доволі часто на інтернет-ринку можна зустріти дивні товари. Наприклад, один із клієнтів на нашому порталі продає тренажер для губ. Такий товар, правда ж, не знайдете на поличках звичайних магазинів?

Інший клієнт довго роздумував, чи варто реєструватися на порталі і розпочинати онлайн-бізнес. Він відкрив у нас інтернет-магазин, потім познайомився і одружився з клієнткою. Згодом у них народилося четверо близнюків. Результат?

Тому Інтернет - цікавий і дає необмежені можливості для розвитку Вашого бізнесу і не тільки...

- На що можуть розраховувати підприємець чи компанія, які розпочнуть співпрацю з вами?

- Кожен наш клієнт може розраховувати на те, що ми надамо йому реальні робочі інструменти, якими користуються тисячі компаній. Вони постійно розвиваються і вдосконалюються. Ми допоможемо розпочати роботу: дамо хостинг і домен, налаштуємо дизайн, наповнимо сайт основною інформацією (товари, послуги, інформація про компанію, статті, бізнес-новини, оголошення, фотогалерея, запитання/відповіді).

Клієнти не мають обмежень розвитку в Інтернеті. Кожен наш пакет послуг — повний безліміт і компанії можуть наповнювати сайт цілодобово актуальною інформацією про свої товари самостійно або замовити ці роботи в нашому сервісно-інформаційному відділі. Усе це допомагає швидко досягати вершин в онлайн-бізнесі. Ми стараємось сприяти усім клієнтам, адже разом з ними росте і розвивається сам портал «Укрбізнес».

- Хто клієнти порталу «Укрбізнес»?

- У нас знайдеться місце для кожного підприємця: від малого - до великого. Закордонні тенденції підтверджують, що актуальність і ріст популярності порталу «Укрбізнес» зростатиме у найближчі роки.

Тому ті компанії, які вже працюють, будуть розвиватися і рости з нами.

Покупці шукають в мережі різні товари і послуги. Якщо компанія є в Інтернеті, то вона неодмінно знайде свого клієнта!

- Чому компаніям вигідно переходити з офлайну в онлайн?

- Цікаве запитання. В принципі, відповідь на нього знають багато хто, але я її можу озвучити. По-перше, це - сучасно і модно.

Ведення бізнесу в онлайні допомагає суттєво економити на оплаті офісу (площі), оплаті працівників, а також пришвидшити роботу. Аудиторія збільшується, заощаджуються кошти на презентаційних матеріалах, стендах та логістиці.

Є люди, які купують тільки в офлайні, є такі, хто поєднує покупки в офлайні і в онлайні, але в останні роки невпинно росте кількість людей, яким набагато зручніше купувати тільки в Інтернеті. Тому онлайн дає можливість отримати доступ до тієї аудиторії, до якої ви в офлайні «не достукаєтесь».

- Який сьогодні потенціал вашого ресурсу та які перспективи його розвитку?

- Потенціал ресурсу залежить від двох складових. У першу чергу від команди, яка працює. Від нашої мотивації, підходу до роботи, наполегливості, креативності. Друга складова і вона, мабуть, найбільш важлива — це участь клієнта. Портал «Укрбізнес» - це інструмент, який стає більш відточеним, коли ним користується більше клієнтів і кожен з них, у процесі співпраці, додає цінності продукту.

Ринок росте, тому для клієнтів, які зараз працюють з нами, є суттєві переваги. Вони мають змогу детально вивчити усі можливості платформи і збільшити свій рейтинг не лише на порталі, а й взагалі на українському інтернет-ринку.

Кожен клієнт може розраховувати, що, співпрацюючи з нами, він неодмінно стане багатшим.

- Чи зацікавлений портал «Укрбізнес» у співпраці з іншими учасниками ринку?

- Так, звичайно, ми відкриті до конструктивної співпраці з фізичними особами та компаніями, яким зрозумілі наші цілі та які розділяють наші цінності.

Цікаві пропозиції готовий розглянути в «Facebook» - https://www.facebook.com/vcejko

В 2016 році ми запустили франшизу в ІТ-галузі від порталу "Укрбізнес.

- Насамкінець, як Ви коротко можете охарактеризувати портал «Укрбізнес»?

- Ub.ua — cайт про бізнес і для бізнесу.

- Чому саме портал «Укрбізнес»?
- Тому, що це ефективно, перевірено, доступно! Реєструйтесь!