Розрізняють три види грибів: шляпкові, плісняві та дріжджі. Перший вважається найпоширенішим. В основному, всі гриби схожі за своєю будовою, якщо не враховувати окремих відмінностей. У розмноженні грибів на першому місці грибниця або, по-науковому, міцелій грибів. Візуально це схоже на якусь субстанцію з переплетенням тоненьких ниток - гіфів. Власне завдяки цій системі, гриби і розмножуються. Що таке міцелій? Про це піде мова в нашій статті.

Видозміни грибниці. Міцелій - це жива субстанція, яка постійно змінюється. Наприклад, в міцелії паразитуючих грибів з'являються бічні відростки. Вони пробираються в дерева або коріння і витягають зсередини корисні речовини. Склероції - тверді бічні субстанції. Це, свого роду, захисна капсула чорного кольору. Оскільки це щільне утворення, то воно захищає міцелій грибів від несприятливих умов.

Як влаштовані шляпкові гриби? Міцелії грибів відповідають і за розмноження. Тобто, маючи грибницю, виростити гриби в домашніх умовах не складе особливих труднощів. Особливою популярністю користується міцелій печериць, глив, білого гриба. Не залежно від того клітинна або неклітинна грибниця, з її вершини утворюється тіло гриба. Крізь нього проходять гіфи. Вони мають різне призначення, залежно від того місця, в якому розташовані. Наприклад, покривні нитки відповідальні за забарвлення. Транспортні - насичують поживними речовинами і водою.

Способи культивування. Гриби корисні, у них прекрасні смакові якості. Тому люди вже давно стали замислюватися про те, як вирощувати гриби вдома. Ось тут-то і згадали про міцелії і його властивості. Частина грибниці висаджують в підготовлений грунт. Таким чином, утворюється самодостатня розгалужена мережа міцелію. До речі, саме таким способом вчені отримали відомий зараз всім антибіотик пеніцилін. Розводити шляпкові гриби, до яких належить і глива, можна точно таким способом у себе вдома.

Із чого почати? Якщо ви зацікавилися вирощуванням грибів в домашніх умовах, то краще за все починати з гливи. Вже через сорок днів після посадки гриб готовий до вживання в їжу.

Ми радимо вам скористатися вже готовими грибницями. Купити міцелій гливи пропонує інтернет-магазин компанії Neotex. Це, по суті, насіння грибів, висіяні в сприятливе середовище.

Такий міцелій найкраще вирощувати на тростинках. Для цього вам знадобиться колода, але не хвойної породи. Діаметр, бажано, від 15 до 30 см. Просвердліть в ньому жерла в шаховому порядку на відстані 20 см одне від одного. Розмістіть в них тростинки. Залийте отвори воском. Далі нам потрібно створити вологе середовище. Для цього полийте колоду. Вже через 2-4 місяці колода обросте гливами. Вам залишиться лише зібрати врожай і насолоджуватися вишуканим смаком.

Компанія Neotex надійний помічник, консультант і виробник міцелію грибів! Усю необхідну інформацію про оплату і доставку ви зможете дізнатися на нашому сайті.