Про те, що вирощування грибів вдома реальність, а не фантазія, ми вже переконалися. У цій статті поговоримо про те, як вибрати міцелій і де краще його купувати, щоб не потрапити в халепу.

Як утворюється грибниця? Стиглий гриб - це один-два мільярди спор. При відповідних умовах з них утворюється нова грибниця. Міцелій - це фрагмент гриба, що знаходиться під землею. Складається він з великої кількості тоненьких ниток, іменованих гіфами. У процесі розвитку, гіфи стають товстіші і саме на них з'являються гриби, які ми вживаємо в їжу.

Як визначити придатність міцелію? Це дуже важливо, адже непридатна грибниця не проросте і ви так і не отримаєте довгоочікуваний урожай. Як правило, на пакеті вказана тривалість придатності. Але відрізнити активний міцелій від неактивного досить важко. Якщо ви дістали міцелій грибів з холодильника, залишили його на 3-4 дні в приміщенні, температура в якому становить 20-22 градуси, то придатна грибниця відразу почне проростати. Зерна зіпсованого так і не почнуть рости і матимуть бурий відтінок. Зверніть також увагу на запах. Активний міцелій пахне грибами, а неактивний кислими дріжджами.

Купити міцелій високої якості можна в інтернет-магазині компанії «Neotex». Доступні ціни, гарантія якості - основні переваги фірми.

Посадка. Існує два способи. При першому злегка піднімається верхній шар компосту і вже поверх нього розкидається міцелій. При другому способі в компості потрібно зробити ямки. У них укладають невеликі, по 2-3 см шматочки міцелію. Лунки потрібно викопати в шаховому порядку, на відстані 20 см одна від одної. Глибина ямки 5-7 см. Не дивлячись на те, який спосіб ви вибрали, зверху міцелій гриба необхідно укрити компостом.

Вирощування шампіньйонів з міцелію. Якщо ви хочете вирощувати печериці у себе вдома, то висаджувати міцелій потрібно пошарово. Перший шар покладіть на компост, товщиною близько 10 см. Перемішайте з компостом і ущільніть. Для цієї процедури вам знадобитися приблизно 2/3 від загального обсягу міцелію. Для другого шару використовуйте грибницю, що залишилася і виконайте з нею все теж, що і в першому випадку. Розрахунок повинен бути таким: 400-500 г міцелію на метр квадратний.

Оптимальною висотою для грядки вважається 20 см. Фахівці також радять робити грядку опуклою. Перевага такого варіанта в тому, що простору більше, а компосту потрібно набагато менше, ніж для звичайної грядки. Правда є один недолік: грунт швидше висихає. Враховуйте також те, що компост повинен пружинити, а не бути забитим. Не перестарайтеся зі зволоженням. Вологість не повинна перевищувати 60% при температурі повітря від 22 до 24 градусів тепла. Після висадки обов'язково накрийте грядку поліетиленовою плівкою. Це захистить компост від пересихання.

Коли у вас з'явиться деякий досвід у вирощуванні грибів, ви зможете займатися розмноженням міцелію самі. До того часу радимо вам міцелій купити в компанії «Neotex». Підприємство вже 10 років на ринку і знає толк в «грибних справах».