Повітряний фільтр - спеціальний пристрій, який призначений для очищення припливного, а іноді і витяжного, відпрацьованого повітря. Характер пилу (вид забруднення) і те, якої чистоти повинно бути повітря, визначає конструктивне рішення самого фільтра.

Залежно від розміру пилових частинок, що ефективно уловлюються,  фільтри діляться на основні три класи (європейські стандарти):
1. Фільтр грубої очистки (затримує частки від 10 мкм і більше, застосовується при експлуатації компресорів, холодильних машин та іншого обладнання).
2. Фільтр тонкого очищення (затримує частки від 1 мкм і більше, застосовується в лікарняних палатах, адміністративних будівлях, готелях, лабораторіях під час виробництва продуктів харчування, у фармацевтичній промисловості).
3. Фільтр особливо тонкого очищення - Hepa-фільтр (затримує частинки менших розмірів, аж до 0,1 мкм - для хірургічних блоків, реанімаційних палат, фармацевтичної промисловості).
4. Абсолютні фільтри (особливий клас надвисокого очищення).

У кожному класі розрізняють кілька типів фільтрів (залежить від ефективності і типу очищення).

Фільтрувальний матеріал в фільтрах грубого очищення - це, як правило, металізовані сітки або тканини з синтетичних волокон (наприклад, сталь оцинкована, нержавіюча). Якщо говорити про конструкції фільтрів, то це можуть бути панелі, фільтруючі прокладки, гофровані листи та інше.

Фільтр тонкого очищення. Тут застосовується різний наповнювач, як правило, на базі синтапону. Це кишенькові, складчасті, електростатичні фільтри, а також зі змінними пластинами.

Кишеньковий фільтр включає раму, яка виготовлена з оцинкованої сталі, є зовнішня сітчаста прокладка і «кишені» з фільтруючого матеріалу, які закріплені спеціальними зажимами. Завдяки спеціальній конструкції з'єднань забезпечується герметичність між «кишенями» і рамою. Важливим є той факт, що при швидкості повітря у фронтальному перерізі фільтра 2,5 м / с, в площині фільтрації вона буде не більше 0,5 м / с.

Складчастий фільтр. Тут використовується гофрована фільтруюча тканина зі скловолокна. Рамка фільтра виконана з гальванізованого листового металу, а ущільнення - з поліуретану. Ефективність, тривалість і якість роботи фільтру при найменших втратах тиску можливі тільки при низькій швидкості потоку повітря в ньому. І навпаки, чим вища швидкість потоку повітря в перерізі фільтра, тим гірше він працює. Із забрудненням ростуть втрати тиску на самій касеті, що фільтрує, особливо коли фільтр забитий до зупинки руху повітря. Важливо, що, коли підвищується втрата тиску, тоді падає загальна витрата повітря вентиляційної системи.

«Торговий Дім «СКБ Технофільтр» пропонує замовити виготовлення панельних і кишенькових фільтрів (касет) різних розмірів і в різному конструкторському виконанні, будь-які касети до фільтр-боксів, в тому числі Hepa-фільтри.