Своєю появою в Європі соняшник зобов'язаний племенам північноамериканських індіанців, вирощували його ще в III столітті до нашої ери. Потім він був привезений до Латинської Америки, звідки в XVI столітті потрапив на наш континент. Існує версія, що появі соняшника в Росії ми зобов'язані Петру I, який відправив насіння на батьківщину з Голландії. Наші далекі предки майже два століття застосовували «сонячну квітку» виключно в декоративних цілях, не здогадуючись про харчову цінність його насіння.

Насіння соняшника є цінними харчовими продуктами, що характеризуються високим вмістом рослинних білків і жирів, життєво важливих вітамінів і необхідних організму мікроелементів. Зернята володіють високою калорійністю. Крім цього, вони сповільнюють процеси старіння, не містять холестерину і сприяють зниженню його рівня в крові, що є стримуючим чинником у розвитку атеросклерозу і допомагає нормальній роботі серцево-судинної системи.

Харчові волокна, складові структури насіння, мають позитивний вплив на роботу кишечника. Харчова цінність насіння соняшника не тільки в їх калорійності, але і в унікальному поєднанні легкозасвоюваного, багатого амінокислотами білка (в ядрі білка більше 20%) та олії (до 63%), а також у високому вмісті вітаміну Е та мікроелементів. З'ївши 200 г. вже смажених зернят соняха (це приблизно 2 склянки), ви забезпечите свій організм 100 г рослинної олії і 40 г білка. У споживанні цього продукту немає медичних протипоказань. Від нього не підвищується кислотність, ніколи не відзначалося порушення обміну речовин. Навпаки, з'ївши 15-20 насіння, ви знімете неприємний синдром печії.

Так як же правильно смажити насіння, щоб воно стало дійсно ласощами?

Є кілька практичних порад. Перед смаженням насіння соняшника його слід промити під струменем холодної води (щоб видалити з поверхні пил і барвний пігмент) і відразу ж висипати на гарячу сковорідку, краще чавунну. Смажити насіння треба правильно, тобто постійно помішуючи дерев'яною ложкою. Після того, як насіння почне «тріщати», сковорідку з вогню прибрати, але не припиняти помішувати. Потім її знову ставлять на вогонь і цю процедуру необхідно повторити 3-4 рази. Потім смажені насіннячка треба висипати на рівну дерев'яну поверхню і накрити лляною або бавовняною тканиною на 10 хвилин для «дозрівання». Смачного!