Усе частіше як на виробництві, так і в приватному господарстві гранулятори знаходять своє застосування. Розберемося трохи в термінології. Гранулятором називають обладнання, яке використовують для приготування гранульованих кормів і паливних пелет. Це обладнання включає в себе велику кількість витратних матеріалів. Напевно, немає необхідності акцентувати на тому, що від справності цих матеріалів буде залежати весь робочий процес.

На виробництві компанії "Техмашстрой" випускають різного типу гранулятори, в тому числі і лінії гранулювання (наприклад, лінія для виробництва комбікорму), на які надається рік гарантії.

Тепер трохи про основні елементи гранулятора

Пресує вузол. Він складається з матриці і прес-вальців. Якщо раптом цей вузол буде погано працювати або сам гранулятор не буде грамотно налаштований, то це перш за все відіб'ється на продуктивності.

Розглянемо кілька видів грануляторів за типом виконання матриці і що можна очікувати від кожного з них

Плоска горизонтальна нерухома матриця. У такому типі гранулятора часто спостерігається проблема надмірного обертання прес-вальців на плоскій матриці: відбувається нерівномірний тиск на матрицю, що може привести до її передчасного зносу, прослизанню металу, а це в свою чергу знижує ККД через силу тертя.

Плоско-горизонтальна матриця, що обертається. При окружній швидкості може відбуватися розкидання матеріалу (гранул) під впливом відцентрових сил від периферії. Це загрожує тим, що відбувається нерівномірне навантаження на робочу поверхню, а також нерівномірний знос роликів.

Гранулятор з кільцевою матрицею. Рівномірне навантаження прес-вальців на матрицю, гранули рівно розкидаються по ній, забезпечується правильний тиск.

Отже, вибираючи гранулятор кормів, варто звернути увагу на кільцеву матрицю, якщо необхідна висока продуктивність. Довгострокова робота обладнання та якісний результат у виробництві продукту будуть забезпечені.

На робочій поверхні матриці є наскрізні отвори, через які і формуються гранули. Залежно від типу преса-гранулятора і сировини, що переробляється, матриці можуть відрізнятися зовнішнім і внутрішнім діаметром, шириною, кількістю і діаметром отворів.

На власному складі підприємства "Техмашстрой" завжди є в наявності всі комплектуючі до прес-грануляторів. Оскільки будь-яка техніка, навіть найякісніша, схильна до зносу, важливо вчасно встановити і усунути можливі дефекти. Співпрацюючи з підприємством "Техмашстрой", ви завжди будете захищені від виникнення небажаних ситуацій.