Поговоримо про пожежну сигналізацію. Більшість сучасних будівель обладнуються системами, пов'язаними з пожежним захистом ще на етапі будівництва. Автоматична пожежна сигналізація і автоматика димовидалення створюються на етапі розробки протипожежних заходів на підставі чинних норм і правил. Спробуємо розібратися, що ж це таке.

Будь-який будинок складається з квартир і місць загального користування, якими є коридори, сходові клітини, підсобні приміщення і т. д. Якщо звернути увагу на будівлі, які були побудовані протягом останніх років 5-8, то можна помітити системи пожежної сигналізації, з якими безпосередньо стикається людина в побуті, тобто пожежні сповіщувачі. Умовно їх можна розділити на дві групи: пожежні сповіщувачі автономного принципу дії і неавтономні пожежні сповіщувачі.

Автономні пожежні сповіщувачі встановлюються безпосередньо в квартирі і служать для виявлення диму або продуктів горіння, які виникають у разі виникнення пожежі. Вони призначені для того, щоб зафіксувати виникнення пожежі та сповістити про це людей за допомогою сирени. Іноді вони додатково можуть бути обладнані і світловою індикацією. Ці пожежні сповіщувачі відносяться до найпростішого типу, тому можуть бути встановлені мешканцями будинку самостійно. А встановлювати їх необхідно на стелю поруч з вентиляційними решітками або в місцях найбільшої ймовірності скупчення диму в разі виникнення пожежі.

Неавтономні пожежні сповіщувачі можуть установлюватися як у місцях загального користування, так і безпосередньо всередині житлових приміщень. Служать вони для виявлення пожежі і передачі сигналу на спеціальний приймальний прилад. Якщо мова йде про квартиру, то в ній встановлюються пожежні сповіщувачі, які реагують на підвищення температури до певного значення (теплові пожежні сповіщувачі). Їх, як правило, встановлюють в коридорі (служать для виявлення пожежі в разі відсутності мешканців квартири та оповіщення про факт загоряння інших мешканців).

У місцях загального користування (це, як правило, сходові клітки) встановлюються димові пожежні сповіщувачі. Вони також реагують на виникнення диму або продуктів горіння.

При спрацьовування будь-яких з цих сповіщувачів запускаються системи, які служать для того, щоб забезпечити безпечну евакуацію всіх мешканців будинку. Це, по-перше, система оповіщення (сирена), а по-друге, система димовидалення.

Замовити систему димовидалення, яка включає центральний щит протидимного захисту, щит управління вентсистеми, блок формування променя поверховий, а також виносне інформаційне табло можна в НТО "Елекон", яке протягом багатьох років займається створенням сучасних мікропроцесорних засобів і систем автоматизації та їх впровадженням в різні галузі промисловості та комунальної сфери, використовуючи при цьому новітні інформаційні технології.