Щоб контролювати відвідуваність на робочому місці, а також для захисту підприємства від проникнення небажаних осіб, вдаються до такого кроку, як установка систем контролю доступом. У сучасному світі це необхідний елемент, без якого складно обійтися.

Системи контролю і управління доступом - це комплекс пристроїв і програмного
забезпечення, призначений для поліпшення охорони і попередження проникнення небажаних осіб на підконтрольну територію. Установка систем контролю доступу створює умови для:

1) визначення та систематизації людей, які мають доступ до певних приміщень;
2) поділу доступу до приміщень;
3) реєстрації часу перебування працівника на робочому місці;
4) обробки інформації для подальшого створення статистичної бази.

Елементами систем управління доступу є:

1) Контролер СКУД - без сумніву, найважливіший компонент. Він є, так би мовити, мозком. Тобто він приймає рішення допуску особи в певну зону. Він може працювати в автономному режимі або під керівництвом головного комп'ютера. Щоб не виникло неприємних ситуацій через раптове зникнення струму, контролер повинен забезпечуватися власним резервним блоком живлення.
2) Ідентифікатор. Незамінна складова. Це те, що встановлює право доступу особи. У ролі ідентифікатора можуть служити картки, спеціальний брелок, цифровий код, який людина повинна ввести на клавіатурі, точки контролю або навіть індивідуальні ознаки людини: відбитки пальців і малюнки сітківки.
3) Пам'ять системи. Служить для виконання статистичної функції СКУД. Інформація, яку вони накопичують, в подальшому може бути основою для складання звітів, статистики, підрахунку робочого часу.
4) Програмна складова.
5) Датчики і кнопки входу, необхідні для обробки ідентифікаторів;
6) Додаткове оснащення. До нього відносять: турнікети, електронні замки, сигналізація тощо.

Існують централізовані і автономні СКУД. Централізовані входять до складу систем охоронної та пожежної сигналізації, відеоспостереження. Такі системи дають можливості швидкої зміни параметрів і введення даних та здатні працювати з багатьма точками доступу одночасно. Автономні СКУД розроблені для контролю невеликої території з малою кількістю точок доступу. Наприклад, це можуть бути установи освіти, приватні території. Широко застосовують автономні СКУД в банківській сфері.

Тепер можна замовити монтаж СКУД, автономних і централізованих через інтернет на порталі "Укрбізнес" в компанії "Інвекс Телеком". Досвідчені фахівці допоможуть максимально оптимально розробити їхні схеми в найкоротші терміни.