Людям дуже важко навіть уявити своє життя без солі. І дійсно, вона необхідна для приготування майже всіх страв, навіть багатьох десертів. Тому кухонна сіль - незамінна приправа будь-яких кухонь.

Найдорожчим видом на сьогодні вважається сіль, що видобувається шляхом застосування вакууму, таким чином вона є дуже високо очищена. Найдешевший вид - сольові розчини, які використовуються виключно в промисловості.

Привертає увагу через широке поширення сіль харчова, оптом яку закуповують багато продуктових магазинів. Натрій, який міститься в такій солі, бере участь в такому фізіологічному процесі, як натрій-калієва помпа. Такий механізм забезпечує нормальну роботу м'язів, зокрема серцевого. Крім того, беручи участь в процесі травлення, натрій допомагає перетравлювати і засвоювати вуглеводи. А хлор, в свою чергу, потрібен для нормалізації травлення в шлунку. Це пояснюється тим, що з іонів водню і хлору людський організм синтезує соляну кислоту. Вона служить як один із захисних факторів і руйнує бактерії, які з їжею часто потрапляють в шлунок.

Якби хлор не надходив в організм і соляна кислота вироблялася в достатній кількості, то людина була б дуже вразлива до кишкових інфекцій. А також в дитячому віці хлор використовується організмом для стимуляції росту і зміцнення кісткової тканини.

Часто сіль використовують в гігієнічних процедурах, а не тільки додаючи в страви. Так, під час полоскання горла розчин солі служить як антисептик - вбиває і виводить звідти віруси і бактерії, які викликали фарингіт.

А ще сіль в такому вигляді використовується як народний засіб для зміцнення зубів і лікування стоматиту. Більш того, через те, що сіль тягне на себе воду, її використовують в складі протинабрякаючих ножних ванночок. Але з тієї ж причини не варто нею зловживати в занадто великих кількостях приймаючи всередину. Це може зробити негативний вплив на роботу серцево-судинної і видільної систем. Тому людям, які мають захворювання серця і нирок рекомендують вживати в їжу дієтичну сіль, яка містить меншу частку натрію і де він замінюється калієм, важливим елементом для правильної роботи серця.

Йодована сіль є легким і економним способом профілактики дефіциту йоду в місцевостях, які є ендемічними по зобу. І навпаки, людям, які страждають на гіпертиреоз не бажано їсти такий вид солі.

Тепер зрозуміло, що вживання солі, як і багато іншого, корисне в міру. Буде корисно дізнатися, що з недавнього часу можна сіль купити оптом через інтернет з доставкою. Для цього просто зверніться в наш інтернет-магазин.