Хоча вогонь здавна є слугою людей, однак людство не може впевнено похвалитися, що повністю його приручило. Коли полум'я виходить з-під контролю, потрібно вживати рішучих заходів для захисту людей і майна. Тоді на допомогу приходить порошкова система пожежогасіння.

Система порошкового пожежогасіння є, мабуть, найбільш універсальною. Спосіб дії порошкових сумішей полягає в наступному: під час нагрівання порошок виділяє гази, які, в свою чергу, витісняють кисень, пригнічуючи горіння. Системи порошкового пожежогасіння доцільні при протидії пожежам:
- класу A - загоряння твердих речовин;
- класу В - рідких речовин;
- класу С - газів, а також електричних механізмів і обладнання. Однак їх не використовують при горінні лужних та лужноземельних металів, адже ті можуть горіти в безкисневих умовах. Модулі порошкового пожежогасіння мають низьку вартість порівняно з іншими видами протипожежних систем. Довгий термін зберігання усуває необхідність частої заміни сировини. На відміну від аерозольних протипожежних систем, порошкові не повинні працювати у герметичному приміщенні.

Саме тому модуль порошкового пожежогасіння може використовуватися в складах, пунктах торгівлі. Установки для порошкового пожежогасіння є вибухостійкими, тому їх можна використовувати в приміщеннях, де знаходяться вибухонебезпечні речовини.

Так само як і аерозольні модулі пожежогасіння, порошкові можуть служити для роботи в автоматизованому режимі. У цьому випадку рекомендують таку систему монтувати на висоті 2,5-3 метра. При такому розташуванні модуль може захищати ділянку площею до 7 м2 при пожежах класу А і B. Самостійний запуск відбувається при температурі 85°С ± 5 з терміном реакції 2 секунди. При розташуванні автоматизованих систем обов'язково варто подбати про чіткі звукові сигнали і попереджуючі табло для людей, які закликають до якомога швидшої евакуації і попереджають про розпилення порошку.

Автоматизовані системи порошкового пожежогасіння можуть бути централізованими (порошок подається з центрального джерела в усі точки) і модульними (порошок міститься в модулях безпосередньо над місцями горіння).

Модуль пожежогасіння в автоматичному режимі має можливість налаштовуватися на кілька цілей:
1) Об'ємне гасіння - передбачає заповнення всього об'єму приміщення суспензією порошку.
2) Поверхневе гасіння - розраховується на розподіл порошку на поверхні приміщення.
3) Локальне гасіння вогню - спрямований вплив на першоджерело загоряння.

Замовити системи порошкового пожежогасіння для вашого підприємства можна в компанії "Акін-М". Гарантуємо надійне обладнання за доступними цінами.