Краса потрібна у всьому. Тому обшивають навіть металеві конструкції. Вироби ковані створені для того, щоб радувати око і довершувати красу світу.

Виготовлення кованих виробів починається з того, що дизайнер-художник продумує вигляд майбутнього виробу і малює ескіз. Тепер на цьому етапі все частіше використовують новинки техніки - розроблені комп'ютерні програми для складання шаблонів. Далі коваль виготовляє безпосередньо сам виріб, виконуючи вільну ковку. Шматок металу розігрівають до розплавлення і заливають у форми, які надають приблизні обриси. Наступним етапом є фігурне кування. Виріб обточують так, щоб він відповідав макету. Для цього використовують сучасний інструмент - пневмомолот.

Дрібні операції виконуються малим ковальським молотком. Робота виконується шляхом ударів по гарячому, м'якому металу. Деталь у процесі роботи тримають спеціальними металевими щипцями - губками. Кожному типу деталі відповідають власні губки: трубчасті, напівкруглі, плоскі. Варто пам'ятати, що для точності кування деталь повинна якомога щільніше зажиматися кліщами. Якщо виріб є занадто великим в деяких розмірах, його підрізають зубилами. Для пробивання отворів служать пробійники. Вони мають великий діапазон форм і розмірів залежно від потрібних отворів. Щоб металева деталь була приємною і гладкою на дотик, її потрібно обточити. Для з'єднання деталей між собою їх зварюють. Це може бути дугова зварка з використанням однієї або декількох електричних дуг, а також газове зварювання - скріплення проходить через розплавлення від нагрівання теплом, яке виділяється шляхом згоряння газів. Набирає популярності і оковка - дві деталі скріплюються іншою нагрітим куском металу.

Металеві пластини обробляють карбуванням, створюючи на них рельєфний малюнок методом витіснення. Наприкінці проводять покриття готового виробу фарбами або позолотою. Так метал набуває приємного рівномірного забарвлення, а також розкішність і витонченість. Покриття заліза є важливим для захисту його від корозії.

Металеві вироби мають довгий термін служби і чудово гармонують з будь-яким архітектурним стилем. Художня ковка виконується вручну і тому має високу цінність, як і будь-які вироби ручної роботи. Наявність художніх кованих виробів надає унікальності та оригінальності кожному господарству.

Замовити вироби з кування можна в компанії "Статус". Ворота ковані справлять приємне враження і здивують гостей, а ковані мангали дозволять приготувати смачний і поживний шашлик, створюючи оптимальне середовище для роботи вогню.