Напевно немає прекраснішого каменю, ніж родохрозит.
   

Іноді велич каменю криється не тільки у зовнішньому вигляді, а й в його імені. Так само і родохрозит:  в перекладі з грецького "пофарбований як троянда". Кращі зразки родохрозиту не тільки кольором, але і візерунчастою природного малюнка нагадують квітку троянди.
   

Натуральний родохрозит здатний змагатися красою з малахітом і чароїтом. І хоча цей напівдорогоцінний камінь в силу фізичних особливостей будови майже не піддається огранюванню, з нього виготовляють дуже привабливі прикраси. А вартість кристалічного родохрозиту іноді перевищує вартість золота - при цьому в промисловості мінерал використовується як рудна основа виробництва легуючих добавок до сталі.
   

Купити родохрозит можна не тільки в рожевому варіанті забарвлення. У Монголії і Америці знаходять кристали соковитого вишневого відтінку. Казахські, уральські і європейські зразки родохрозиту можуть мати гарний суничний колір. Зустрічаються і шаруваті камені, в яких переважають розмиті зеленуваті відтінки. Штат Колорадо визнав своїм офіційним символом біло-рожевий родохрозит, а Аргентина славиться полосчатими родохрозитовими натіканнями, скам'янілими в печерах срібних родовищ країни.
   

Досягаючи триметрової товщини, родохрозитові сталактити і сталагміти формувалися протягом багатьох мільйонів років. Однак створити природний музей в місцях природного зосередження мінералу не вдається: у країнах третього світу, як правило, після відкриття родовища розтаскуються в одну мить. Зате Палац одружень в Улан-Баторі став рукотворним пам'ятником мінералогічної дивини. Його стіни облицьовані натуральним рожевим каменем, видобутим в околицях монгольської столиці.
   

М'якість і схильність до розтріскування ускладнюють використання дорогоцінного каменю родохрозиту в ювелірних цілях. Іноді з прозорих кристалів виточують кабошони. Найчастіше смугасті камені йдуть на виробництво бус, вставлені в срібло підвісок, перстенів, брошок.
Купити прикраси з родохрозиту ви можете в нашому інтернт-магазині.