Усім відомо, що відповідь на питання «що вибрати для обробки фасадів» буде очевидна - фасадна плитка, керамограніт. Чому він настільки популярний і що це за облицювальний камінь - спробуємо розібратися.

Глина, яка пройшла процес пресування, - по-суті це і є керамограніт. Після цього, вона піддається дуже високим температурам (близько 1300 градусів). А ось завдяки додаванню деяких речовин - стає різних кольорів. Найбільш обрана саме для формальних робіт.

Керамограніт може бути різних видів: технічний, глазурований, матовий, полірований та інші. У чому різниця?
Технічний складно відрізнити від природного граніту. Різниця в тому, що він не змінює свій вигляд через десятиліття. А ось глазурований (не так, як тістечка, але схоже) на вигляд буде блискучим. Йому властива особлива міцність завдяки шару покриття (так званій «глазурі»), яке піддається обпеченню. Матовий і полірований відрізняються протилежними процесами: якщо полірований - проходить процес полірування (в більшості випадків саме його можна побачити на фасадах), то матовий - навпаки, це плити без полірування. Ще є сатинований керамограніт. Основна відмінність в тому, що він покритий мінеральними солями (і також проходить процес випалу). За рахунок цього виходить матова плитка з блиском.

Трохи про фізичні властивості оздоблювального каменю.
Почнемо з того, що він практично негорючий. Він не втрачає своїх механічних характеристик і зовнішнього вигляду, навіть якщо його сильно нагріти. Щільність такого матеріалу в середньому 2600-2700 (кг / м3).
Густина. Тут відмінності залежно від застосування. Найбільш популярна - декоративна плитка товщиною в діапазоні 10-14 мм. Для облицювальних робіт фасаду зазвичай можна знайти товщиною починаючи від 7 мм і до 20.

Переходячи до інших характеристик, відзначимо наступне:

- вибравши цей матеріал, можете бути спокійні - він буде радувати вас багато років. Щоб упевнитися в цьому, згадайте факт про те, скільки років найстарішим зразкам обпаленої глини, про які ви коли-небудь чули. Десятки? Сотні років? Відповідь невірна - тисячі!

- можете не переживати і про можливість пошкодження. Насправді, зробити це не так просто. Більш того, цей матеріал відрізняється високою міцністю і такими властивостями, як стійкість до стирання або подряпин;

- будь-які погодні умови: дощ, багато вологи, різка зміна температури, інші моменти не впливають на виріб. Навіть більше, у нього не з'явиться тріщин. Сюди входить також і морозостійкість. Те, що матеріал має здатність вбирати вологу допомагає йому витримувати такі кліматичні навантаження;

- високий показники міцності і довговічності плитки відноситься також і до збереження кольору. Він буде практично незмінним.

Роблячи висновки, виходить такий результат. Керамограніт - це матеріал, відмінний для обробки, що відрізняється хорошими експлуатаційними властивостями, в той же час - приємний на вид. Коротко кажучи, це інвестиція, про яку ви не пошкодуєте.

Знайти каталог з виробами такого виду або відразу ж купити плитку під камінь - завжди можна в компанії «Декор Бетон».