Сьогодні технологія напилення нітридом титану є популярною при виготовленні куполів і хрестів. Основна причина цього - вартість, яка на порядок нижча, на відміну від сусального золота. До того ж, кінцевий результат нітрохи не гірший - практично той же блиск і забарвлення. Що ж являє собою ця технологія і які ще переваги вона має?

По-перше, варто врахувати, що для отримання такого результату, необхідно строго дотримуватися технологічного процесу. Якщо провести неякісно покриття нітрид титаном, то через кілька років золотий блиск може перетворитися в рудуватий відтінок, а в гіршому випадку і зовсім в мідно-бурий. Свою справу ще може зіграти розташування храму в екологічно забрудненому регіоні, де знаходяться промислові підприємства. Знаходження в кислотно-лужному середовищі матиме несприятливий вплив. Звичайно, ідеальний варіант - це сусальне золото, але не всі можуть собі дозволити таку розкіш. Тому, напилення нітрид титаном - оптимальний варіант, головне зробити все якісно.

Основні правила, яких необхідно дотримуватися:
1) Правильний вибір матеріалу, на який буде наноситися нітрид титану. Це повинна бути сталь з легованими добавками (хром, нікель, молібден). Вони підвищують стійкість до корозії. Найбільш поширений вид - марка AISI 304. Також рекомендована до використання фінська AISI 321, але товщина підкладки повинна складати 0,5 мм.
2) Якість очищення. Варто подбати, щоб були відсутні різні забруднення у вигляді слідів прокату, масла, абразивів або оксидів. Процес очищення зазвичай виконується будь-якими методами: мийкою, механічним або електроімпульсним поліруванням.
3) Вибір технології напилення. Існує кілька способів: конденсація з іонним бомбардуванням, електронно-променеве випаровування, магнетрон, газофазне осадження, атомна іонізація і розпорошення, термодифузійне насичення і інші. Багато рекомендують використовувати перший варіант.
4) Якість компонентів. Тут, звичайно, необхідно бути першокласним фахівцем, який здатний перевірити це. Як же можна зробити перевірку якості напиляного нітрид титану на сталь? Існує універсальний метод - проведення тестування готових листів в середовищах, які імітують атмосферний вплив, але в прискореному режимі. Для цього готовий виріб поміщають в 3 розчини: соляний, кислотний, лужний. Отримані результати і дадуть відповіді на питання про якість.

Компанія «НВФ «Покров» пропонує замовити нітрид титану покриття. Ціна нижча, ніж у конкурентів. Використовуємо виключно високоякісну нержавіючу сталь. Надаємо гарантію 50 років на підставі сертифіката. Нехай наші вироби стануть прикрасою вашого храму.