Чи замислювалися ви коли-небудь над тим, звідки пішла вишивка хрестиком або хоча б про те, скільки років тому її винайшли? Ми не тільки відповімо на ці питання, а з'ясуємо чому ж вона так популярна зараз?

Виявляється, що говорити «спасибі» за це прекрасний виріб - вишивка - ми повинні нашим далеким предкам. Чому? Факт в тому, що бути «модним» хочеться не тільки сучасним дівчатам. Цього хотіли і первісні жінки. Здивовані? Ми теж!

Гіпотеза така: тисячі років тому жінки шили одяг зі шкір. Завдання полягало в тому, щоб «скріпити» кілька шкурок разом, а робили це «хрест на хрест». Через деякий час, жінки захотіли якось прикрасити одяг. Так як нитки і заготовки для вишиванок тоді ще не з'явилися, для цього використовували шерсть, жили тварин або навіть волосся і все за допомогою тієї ж технології «хрест на хрест». Кажуть, саме таким чином і була винайдена вишивка.

Наскільки це правда? Допоможуть хіба антропологи або історики. Але навіть в Стародавній Русі вишивка була не в новину, а навпаки мала важливе значення. У ті часи вважалося, що вишивка не тільки має бути окрасою одягу, вона оберігає від нечистої сили. Існувало повір'я: найсильнішим оберегом зможе бути та вишивка, яка зроблена всього за один день! І заготівля сукні під вишивку хрестом тоді ще не існувала! Можете собі уявити майстерність рукодільниць, якщо крім вишивки потрібно ще зробити багато роботи по дому без пральної машинки, духовки, мікрохвильовки та інших помічників сучасної жінки. Ох, так! А ще не забудьте про роботу в полі та нагляд за дітьми.

А тепер повернемося в наш час - складно уявити, як з такої простої справи змогла вирости ціла індустрія і напрямок в моді. Адже вишивка набрала найрізноманітніших форм - вишивка звичайна (вишитий одяг), вишивка бісером, вишивка стрічкою, вишивка на тканині (різна атрибутика з символами, логотипами компаній і інші елементи), машинна вишивка і багато інших видів виробів.

Приємно, що тисячолітні традиції не тільки пам'ятають, а й роблять сучасними. Тепер прикрашають не тільки одяг - сукні, сорочки, штани і так далі, але і аксесуари - краватки, пояси, сумки. Дуже красиво виглядають вишиті вироби в інтер'єрі - картини, барвисті скатертини, оригінальні серветки, різноманітні великодні рушнички, рушники на весілля і не менш красиві - вишиті ікони.

Варто відзначити, що всі вироби ручної роботи заряджені особливою енергією та в якомусь роді дійсно стають майже оберегами. Навіть ті люди, які вважають себе не умільцями, насправді можуть зробити прекрасні творіння за допомогою схеми вишивок. Купити її можна в нашому інтернет-магазині. Доведіть собі і іншим, що ви майстер і зробіть красивий виріб!