Секонд-хенд бере свій початок з Англії. Тоді королі в знак подяки або, щоб відзначити якусь особистість, дарували їй одяг зі свого плеча. Він називався "second hand" - "друга рука". Згодом і багаті люди жертвували свій одяг бідним в благодійних цілях. Потім з'явилися персони, готові недорого купувати вживаний одяг. Таким чином одяг з секонд-хенду став бізнесовою ідеєю.

Чому так багато людей ходять в магазин секонд-хенд? Та тому, що там можна знайти недорогі, цікаві речі. Наприклад, часто взуття секонд-хенд або інший одяг за якістю не поступається новому.

Отже, які є групи секонд-хенду? Перш за все, одяг з кожної країни має свої особливості. Найпопулярнішими є товари з Англії та Німеччини. Вони мають стабільний асортимент і якість. З Італії отримують брендовий і модний одяг. Порівняно недавно почали ввозити одяг з Канади. Він відрізняється від європейського нестандартними розмірами і фасонами. Кращими товарами, які можна закупити для літа, є австралійські. Загалом вони радують око яскравими кольорами. Ще можна згадати Нідерланди, США і Бельгію, тому що вони теж постачають багато речей.

Важливим є сортування товару за якістю.
1) Сток або Євросток - нові речі, які не були в користуванні. Вони обов'язково повинні мати етикетки. До нас такий одяг потрапляє одразу з вішалок магазинів через те, що він не продався навіть після розпродажів. Цей тип секонд-хенду часто ділять на бренди та продають поштучно.
2) Крем - новий одяг або те, що майже не носили. Зазвичай це також нереалізовані товари магазинів, проте зі зрізаними ярликами. Саме в цій категорії з найбільшою ймовірністю можуть траплятися ексклюзивні речі.
3) Екстра або Люкс - взуття і одяг з найменшим ступенем зносу. Словом, це речі, зібрані з населення у хорошому стані. Сюди ж потрапляє одяг недорогих європейських брендів, повсякденний одяг.
4) Перша категорія - найдешевший вид секонд-хенду. Під цей тип підпадає забруднений, ношений одяг, одяг з дефектами пошиття та інше. Тому не варто сильно спокушатися через ціни.
5) Оригінал - речі, отримані всіма попередніми методами збору. Це може бути не тільки одяг, але і іграшки, книги, домашнє начиння тощо.

Загалом, можна знайти багато корисного і якісного, відвідавши секонд-хенд. Київ, наприклад, має не одну таку точку. Серед іншого можна вибрати і спортивний секонд-хенд. Європейський одяг для спорту пошитий з приємних на дотик, легких тканин, тому заняття в ньому будуть приємними.