Книжковий папір сам по собі не дуже дорогий матеріал, проте книги вимагають поваги та належної цінності. Як же показати цінність книги для її власника? На допомогу приходить реставрація книг, під час якої можна виконати золочення.

Крім обробки обріза, перед безпосереднім нанесенням золота, наносять тонкий шар спеціальної грунтовки. Він служить для того, щоб увібрати в себе частинки золота і добре прикріпити їх. Це робиться дуже акуратно і ретельно, адже при повторному проведенні грунтувальним пензликом по лінії можна ненавмисно навпаки стерти її. Уважно стежать, щоб не утворювалися бульбашки і за необхідності видаляють їх тоненьким пензликом.

Наносять золото також дуже ретельно. Книги затискають специфічними лещатами по кілька разом і кладуть на них золотий листок так, щоб його ширина якомога точніше відповідала сумарній ширині обрізів книг - з метою максимально економного використання цього дорогоцінного металу.

Власне нанесення відбувається з використанням газу - дуже тоненької шовкової тканини. Цю тканину натягують на рамку, розмір якої більший за розмір обрізів. Далі трохи зволожують її і накладають лист золота. Цю конструкцію опускають на обрізи і обережно, але міцно, притискають. Якщо золото наклалося з невеликими дефектами - дірками, тріщинами, то відрізають дрібні шматочки, що відповідають розміру дефекту, зволожують і прикладають до потрібного місця. Для кращого прилягання позолоти її можна злегка придавити ватним тампоном.

Коли обріз просох, приступають до полірування. Воно надає золоту блискучого, привабливого вигляду. Для полірування на обріз кладуть смужку глянцевого паперу і обережно, повільно проводять по ньому плоским зубом. Якщо це робити поспішаючи, то можна зішкребти золото і подряпати книгу. Знову ж таки, після зняття паперу оглядають позолоту на наявність прогалин і похибок, які за необхдності виправляють.

Далі проводять по обрізу тканиною, яка була попередньо просочена воском. Ще раз проводять по золоту плоским зубом, а нові накладені шматочки притискають за допомогою опуклого зуба. Після закінчення аналогічних процедур як з боковим, так і з верхнім і нижніми обрізами, книгу можна повністю знімати з верстата.

Отже, золочення - досить складна і копітка робота, яка вимагає високої майстерності і багато часу. Після прочитання про вищеописані її етапи людина буде високо цінувати подаровані йому, наприклад, щоденник з золотим обрізом або книги в палітурці з позолотою.

Замовити послугу можна на нашому сайті. Дізнатися більше інформації або проконсультуватись можна за вказаними номерами.