Стало модним серед тих, хто кудись збирається їхати, говорити про те, щоб переночувати в хостелі. Тому закономірно виникає питання, хостел - що це і з чим його їдять.

Хостел - це житло економ-класу для туристів, розраховане здебільшого на молодь. На відміну від готелю, тут оплачується місце, а не кімната, тому і виходить дешевше. Отже, в номерах розташовується 2 і більше ліжка, часом навіть двоярусних, однак поділ номерів на чоловічі і жіночі зазвичай збережено.

В Україні хостели почали засновуватися досить недавно - з 2005 року. Більшість із них з'являється у великих містах і обласних центрах, розташовуючись в приміщеннях житлових будинків.

Існує міф про те, що в хостелах дуже тісно. Однак це не так. Насправді введені певні стандарти, яким має відповідати таке приміщення. Ось деякі з них:

1) на одну людину має припадати не менше 5 квадратних метрів, а отже - індивідуальний простір розміром в невелику комфортну кімнату;

2) від спинки 2-ярусного ліжка до стелі відстань становить не менше 75 см. Це означає, що постоялець з другого ярусу не ризикує вдаритися головою після пробудження;

3) розмір ліжка не менше 80 на 190 см, а це - хороший стандартний розмір, на якому комфортно спати переважній більшості людей;

4) відстань між ліжками - 75 см і більше, щоб людям було зручно ходити по кімнаті.

Ще одним міфом є те, що в хостелі 1 санвузол на всіх. Помилково так вважати, бо за стандартами один туалет обладнується не більше ніж на 12 осіб, душова - на 15.


Також прижилася думка, що хостел - це бруд і злидні. Однак навіть найдешевший хостел, незважаючи на скромність оздоблення, є гарним і охайним, тому що за чистотою тут стежать та
к само ретельно, як і в готелях.

Не варто боятися і крадіжок, адже шафки з особистими речами закриваються на ключ.

Варто звернути увагу, що чим більше в кімнаті ліжок, тим менше вартість на кожен з них. Незважаючи на значну кількість сусідів, з ними можна приємно скоротати час за знайомством, спілкуванням і розвагами ввечері. Хоча значна частина населення хостелу - молодь, однак є люди різного віку, навіть пенсіонери. Таким чином, ночівля на одну або дві ночі може виявитися дійсно цікавою і запам'ятатися на все життя.

Варто зазначити, що тепер є можливість забронювати хостел у Львові через інтернет. Хостел - відмінне рішення для розважальних подорожей і ділових поїздок.