При покупці автомобіля найбільше дбають про реєстрацію з подальшим присвоєнням реєстраційного номера, адже його неправильне кріплення або відсутність загрожує чималим штрафом, а то і позбавленням права на керування транспортним засобом. Отже, яким є правильне кріплення номерного знака?

Одним із способів є такий, що для того, щоб поставити саму номерну пластину використовують уніфіковану, яку згодом підвішують на автокріплення. Зазвичай місця кріплення визначаються виробником на стандартних позиціях. Як правило, вони позначені штампуванням на передньому і задньому бамперах або кришці багажника.

Варто пам'ятати, що забороняється розміщувати номер за переднім склом. Коли машина не має спеціальних місць для переднього знака, його можна розмістити по центру бампера або трохи зліва. У стандарті вказується, що знак повинен розміщуватися по осі симетрії або з лівого боку. А є і такий нюанс, що певні моделі машин (наприклад, Mitsubishi lancer revolution) мають асиметричні місця кріплень від виробника. Не можна, щоб номер виступав за бічний контур автомобіля або частково закривав фари. Краще кріпити номер так, щоб він був більш захищений від забруднення. Тому на деяких позашляховиках його можуть прикручувати під дахом.

Щоб прикріпити рамку, є різні варіанти держателів. Наприклад, для цього роблять магніти. Однак вони не завжди підійдуть - в разі якщо деталі машини, до яких кріпиться номер, не є залізними. Для рамок є спеціальні тримачі, які можуть тримати їх строго вертикально. Не можна робити так, щоб номер «дивився в асфальт».

Найчастіше номер попросту прикручують болтами. Це - хороший варіант, якщо він має спеціальні отвори для цього. Однак потрібно стежити за тим, щоб шапки болтів не були великі і не закривали частини номера, тому що за це можна отримати штраф. Болти повинні збігатися з кольором знака або мати гальванічне покриття. А якщо отвори номерної пластини не збігаються з розташуванням посадочних отворів на автомобілі, то скоректувати це доречно, використовуючи різні перехідні елементи, адже не можна просвердлювати додаткові отвори на знаку. Не можна закривати номер органічним склом, пластиком або будь-якими іншими матеріалами.

Отже, будьте дуже уважні, коли встановлюєте держатель номера, адже в іншому випадку можна понести серйозну адміністративну відповідальність.