Заготівля кормів – процес доволі складний. Ускладняється він ще й тим, що тварини в будь-яку пору року мають отримати якісний корм, який вміщує всі необхідні вітаміни та мінерали. Будь-яке відхилення від норми при заготівлі або навіть використання низькоякісних матеріалів може звести на «ні» всі старання. Якщо в масштабах невеликого господарства збиток буде не таким суттєвим, то великі ферми побачать його відразу.

По-справжньому важливе питання при заготівлі кормів заключається в тому, що краще для використання при обмотуванні тюків – шпагат чи сітка сінов’язальна. Але, насправді, відповісти на це питання не складно, варто тільки проаналізувати особливості одного і другого матеріалу.

Основні характеристики сінов’язальної сітки та шпагату в порівнянні:

  • Спеціалісти в один голос стверджують, що саме завдяки використанню сітки можливо досягти більш якісної та ефективної зв’язки рулонів. А причина цього полягає в структурі та формі матеріалу, який дозволяє покрити весь тюк, попереджуючи його розрив. Таким чином після упаковки можна отримати рівний тюк правильної форми. Зі шпагатом ситуації складніша, адже він повністю не покриває тюк, тому результат може бути не зовсім гарним. Як правило, отримати хороший результат можливо тільки в ідеальних умовах, досягти яких достатньо непросто.
  • Установка рулонів сітки в прес-підбирач проходить максимально просто та легко. Зі шпагатом також не виникне проблем.
  • Щоб гарантувати якість, а також забезпечити цілісність матеріалу, виробник сітки робить окрему упаковку для кожного рулону.

Високі показники якості сінов’язальної сітки також гарантуються її виробництвом на високоякісному та високотехнологічному обладнанні з використанням первинної сировини.

Явні переваги використання сітки порівняно зі шпагатом полягають у наступному:

  1. Скорочений час обв’язки рулону, завдяки чому підвищується продуктивність.
  2. Сітка щільно обмотує поверхню рулону, що гарантує відсутність сінажу, що стирчить та виступає, а також забезпечує гладку поверхню тюка. Завдяки такій характеристиці можна уникнути можливого проколу стрейч-плівки при умові її використання, адже сітка дозволяє згладити гострі кути.
  3. Обмотані сіткою рулони значно краще зберігаються на відкритому майданчику, ніж аналогічні рулони, тільки обмотані шпагатом. Пояснюється це тим, що сітка, щільно притиснута до поверхні, попереджує проникнення всередину повітря та опадів. Ефект значно збільшується, якщо додатково використовувати агростретч.
  4. Витрата сітки буде значно меншою, ніж шпагату. Стандартно в Європі обмотують тюк плівкою двічі, в той час як в Україні поширена практика – 2,5-3 обмотування.

Враховуючи ці особливості, можливо з упевненістю говорити про те, що використання сінов’язальної сітки дозволяє зекономити і час, і гроші, отримуючи при цьому більш якісну обмотку тюка.