Вироби з трикотажу популярні протягом всього року, хоча найбільше взимку. Для їхнього створення має величезне значення виробництво трикотажної пряжі.

Найдавнішим видом є пряжа з натуральних тваринних волокон. Із цієї категорії для теплих речей найчастіше служить вовняна пряжа, найпопулярнішим сортом якої є мериносова з вовни овець-мериносів. Такі нитки є пружними, а готові вироби добре зберігають форму. Мериносовим ниткам властива також м'якість і хороша теплоізоляція.

Цікава і верблюжа шерсть, але вона, тим не менш, погано піддається фарбуванню і є особливою через велику кількість природних відтінків. Найдорожчими є нитки, виготовлені шовковичним шовкопрядом, таким виробам властива гарна якість і особливий гарний блиск.

Пряжу з рослинних волокон, таких як льон або бавовна, доцільно використовувати при виготовленні літнього одягу, адже її товщина і теплоізоляція не надто значна.

Крім природних волокон, для пряжі використовують і хімічні. Штучна пряжа виготовляється з натуральної сировини після проходження нею певних хімічних реакцій і володіє блиском і еластичністю, однак часом готові вироби сильно електризуються. Синтетична пряжа виробляється з полімерних сполук, які добре піддаються фарбуванню, і тому нитки можуть мати практично будь-який колір і відтінки.

Найбільш важливою характеристикою, яку має пряжа для трикотажного виробництва, є однорідна структура. На це однозначно необхідно звернути увагу з огляду на те, що часто натуральні волокна змішують з синтетичними і штучними в різних пропорціях. Для споживачів важлива і стійкість відтінку забарвлення, яка обумовлює збереження привабливого вигляду виробів протягом тривалого терміну служби. Теплота одягу визначається лінійною щільністю, яка між тим впливає на його вагу.

Для зменшення ризику виникнення дірок приділяється увага і подовженню при розриві, розривному навантаженні при розтягуванні. А ось ворсистість ниток формує пухнастість готового виробу, але не всім подобається велика кількість ворсинок на светрі.

Для автоматизації процесу виготовлення трикотажу, щоб вибрати певний тип машин, звертають увагу на вологість і масову частку жирових речовин, які можуть істотно впливати на роботу пристроїв при тривалому використанні ниток. Також і надмірна кількість ворсинок може сприяти забиванню певних отворів і виведення машини з ладу.

Необхідно пам'ятати, що для забезпечення максимально широкого асортименту продукції, варто використовувати різну пряжу: для зимового одягу - щільна пряжа, для літньої - пряжа-стрічка. Купити безліч видів пряжі можна вигідним способом на сайті компанії "ІВК2".