Будівництво храмів - вкрай відповідальна робота, як і зведення будь-якої будівлі. Однак слід пам'ятати, що церква - це особливе місце, куди люди приходять помолитися. Можна сказати, що це дім Божий, тому слід суворо дотримуватися всіх технологій, які висуваються до будівництва храмів. Важливим елементом, який робить кожну церкву особливою, є купола. Після того, як їх вже виготовили, на вершину монтується хрест. Тут теж є свої особливості. Що ж потрібно знати про виготовлення хрестів на куполи?

По-перше, слід знати, що купол з хрестом символізує гору Голгофу - місце, де був розіп'ятий Ісус Христос. Тут слід дотримуватися певних пропорцій. Якщо говорити про хрести, то вони трохи відрізняються, чого не можна сказати про купола. Найбільш поширені види:

1) Восьмикінцеві прості канонічні.
2) Канонічні з прикрасами на кінцях і в місцях перетину.
3) Прості просічні чотирикінцеві із зображенням посередині.
4) Просічні візантійські хрести з якорем та іншими зовнішніми прикрасами.
5) Особливий вид із застосуванням дорогоцінних каменів, елементів зі скла, мармуру.

Хрести першої та другої категорій можуть бути дерев'яними (дубові, соснові, ялинові), сталеві (конструкційні або нержавіючі), а також бронзові, чавунні, рідше алюмінієві. Найбільш оптимальний варіант - використання нержавіючої сталі. Це найбільш довговічний вид матеріалу. Такий хрест характеризується простотою виготовлення і кріплення.

Хрести третьої і четвертої категорій виготовляються з тих же матеріалів, крім дерева. Просічні чотирикінцеві зазвичай виготовляються з використанням конструкційної сталі, застосовуючи метод художньої ковки. Також популярні хрести з нержавіючої сталі, де використовуються вирізані лазером або гідрообразивом малюнки.

Якірні візантійські хрести краще виготовляти з нержавійки для забезпечення захисту від корозії. Можна також використовувати лиття з бронзи, проте в разі зведення великих хрестів з висотою більше 3 м, вони будуть мати досить більшу вагу, що значно вплине на ціну.

Хрести п'ятої категорії також можуть бути сталевими, а також може застосовуватися сірий чавун, бронза або алюміній. Переважаючим видом є нержавіюча сталь, хоча використовуються елементи з литого чавуну і алюмінію. Останній вид матеріалу є легким в обробці.

Якщо ви хочете замовити хрест накупольний, пропонуємо звернутися в компанію «НВФ «Покров». Використовуємо високоякісну нержавіючу сталь. Надаємо гарантію 50 років на всі вироби. Гарантуємо доступні ціни.