Ще одним видом опалювального обладнання є жаротрубні котли. Вони мають досить довгу історію існування, починаючи з ХІХ століття. Однак, незважаючи на такий солідний вік, вони зазнали змін і є популярним видом опалювального обладнання і в наш час у першу чергу через простоту обслуговування і зручність експлуатації. Які ще особливості має жаротрубний котел?

По-перше, необхідно сказати, що такий вид котлів являє собою певний підвид газового обладнання, поверхня якого має певну кількість труб, по яких проходить певний вид палива.

Розрізняють два основних види жаротрубних котлів:
- парові - процес нагрівання теплоносія здійснюється за допомогою водяної пари. Тому всередині агрегату розміщуються спеціальні контейнери;
- водогрійні - використовується вода, яка здатна нагрівати весь корпус, що не допускається в попередньому варіанті котлів.

Сам котел має просту конструкцію, найчастіше циліндричну, яка розташовується горизонтально. Виходячи з виду і класу обладнання, всередині котла знаходиться гаряча вода або ж резервуари з певним паром.

Працює жаротрубний котел за простим принципом: на передньому торці розташований пальник, який спалює газ або певне рідке паливо. При цьому труба виконує функцію топки, де відбувається процес згоряння всього горючого матеріалу.

Жаротрубні парові котли оснащені триходовими теплообмінниками. Перед виходом назовні гази здійснюють три ходи по трубах, які омиваються водою. Першим місцем є камера згоряння, де температурний показник є найвищим. Звідти газ прямує до другоходних жарових труб і далі по трубах третього ходу виходить назовні через димар.

Основні переваги жаротрубних котлів полягають в їхній простоті і зручності використання, оптимальному рівні безпеки експлуатації, а також у високих показниках потужності з урахуванням компактного розміру котлів. Крім того, в цьому виді обладнання існують ділянки з високим показником теплонапруженості. Також жаротрубні котли можуть працювати в автоматичному режимі. Для цього необхідно використовувати додаткове обладнання, серед якого варто виділити манометри, датчики тиску води, відведення повітря, термометр і інші. Застосування сталі як матеріалу, з якого виготовляються котли, робить котли стійкими до перепадів температур і корозії.

Якщо ви хочете купити котел жаротрубний, пропонуємо звернутися в компанію «Укркотлобуд». У нас ви можете вибрати різне за потужністю обладнання (80, 100, 200, 300, 500 кВт). На всі котли надається сертифікат якості і гарантія. Здійснюємо оперативну доставку і монтаж.