Ювелірні вироби, ювелірна справа, ювелірка - вимовляючи ці слова, ми уявляємо собі кільця і сережки, ланцюги і кулони, загалом, все те, що насправді є лише однією з граней ювелірного мистецтва. Безсумнівно, виготовлення ювелірних виробів на замовлення - це та сфера ювелірної справи, які користуються найбільшим попитом.

 

Однак не варто думати, що діяльність ювелірних майстерень обмежена тільки цим. Ювелірна справа є одним з найстаріших видів народної творчості, і сучасні ювеліри прагнуть зберегти його традиції, відточені за багато століть технології.

 

Зокрема, одним з найбільш актуальних напрямків їх роботи сьогодні стає виготовлення скульптур і скульптурних композицій. Для цього використовуються як дорогоцінні камені і метали, так і дерево й виробні камені. Завдяки цьому кожна скульптура набуває індивідуальності, особливого, притаманного тільки їй образу.

 

У сучасному, уніфікованому світі такі вироби стають острівцем оригінальності, що представляють їх власників у найбільш вигідному світлі. Найчастіше скульптурні композиції використовуються для прикраси офісних інтер'єрів. Пов'язано це все з тією ж втратою індивідуальності робочого місця людини - у приміщенні, де всі предмети меблів виготовлені з пластику або металу, навіть невелика скульптура створить відчуття затишку.

Однак скульптура в ювелірній справі є далеко не новим напрямком. Вперше думка про використання каменів і дорогоцінних металів для створення різних за розміром і задумом фігур була запроваджена в життя великим Фаберже. Його скульптури тварин і композиції, що імітують квіти, стали справжнім втіленням одної миті в камені - настільки ці фігурки виглядали «живими».

 

Сьогодні ювеліри у творчих майстернях продовжують і розвивають ці традиції. Надаючи кожної скульптурі унікальних рис, особливого характеру, вони створюють неповторні за виразністю композиції, кожна з яких витримана в певному стилі в залежності від авторського задуму. Для виготовлення таких скульптур використовуються нефрит, порфір, обсидіан, гірський кришталь, кварц, авантюрин, яшма, халцедон та інші камені. Крім цього, скульптура може бути декорована перлами і емаллю, коштовним камінням і металами.