термодревесина являє собою оброблений матеріал, який цінується серед багатьох, зокрема:
- споживачами - це пов'язано з високою якістю і натуральністю. Але найголовніше достоїнство, яке відрізняє її від звичайної деревини - це довговічність. Вона досягається за допомогою запобігання процесу гниття, а також стійкістю до впливу комах, грибків і плісняви. термодревесина не піддається впливу вологи, що дозволяє експлуатувати її в 10-20 разів довше необробленої деревини;
- технарями - вона являє собою оброблену деревину в умовах високої температури із застосуванням спецтехнології в камерах, де відсутній кисень. Такий процес відбувається з плавним нагріванням, після якого матеріал примусово охолоджують. При цьому не використовуються будь-які хімічні речовини;
- бізнесменами - ця інноваційна розробка, яка вже завоювала популярність в європейських та інших розвинених країнах, проте в Україні поки вона ще не отримала належного поширення. Тому, термодревесина може стати відмінним способом побудувати свій бізнес, причому з акцентом не тільки на внутрішній, але і на зовнішній ринок.

Основні особливості термодеревини:

- не піддається руйнуванню під впливом вологи - одна з найбільш цінних властивостей, яка визначила популярність цього матеріалу. Тому термодеревину часто використовують поблизу водойм і на відкритих майданчиках. Оброблене в камері дерево здатне зменшити процес поглинання вологи в 5-7 разів. При цьому її наявність не сприяє появі гнилі, а також деформації структури;
- збереження початкових розмірів при впливом різної температури і вологості - перебуваючи в агресивному середовищі, термодревесина не піддається розбуханню, усиханню, викривленню і розтріскуванню. Однак слід враховувати, що при тривалому впливу вологи можливе незначне розширення. Тому, коли відбуваються монтажні роботи з використанням термодеревини, потрібно робити невеликий зазор між дошками мінімум 6% від ширини дошки. Після висихання відбувається повернення дощок до колишніх розмірів;
- термодревесина не піддається впливу комах, жуків, грибків, бактерій і цвілі. Це досягається шляхом запікання полісахаридів,  які є живильною речовиною для безлічі шкідливих організмів, в термокамері. Дерево вже не представляє інтерес для них, що підтверджено лабораторними випробуваннями. Цвіль, мох і грибки не проникають всередину деревини, хоча і можуть закріпитися на поверхні, як і на кам'яних виробах. Їх легко можна прибрати, вдаючись до стандартного очищення поверхні;
- набуття значного привабливішого вигляду - після обробки в термокамері дерево отримує благородний колір в темних тонах, що зазвичай властиве для дорогих і рідкісних порід. Після проведення шліфування поверхня стає гладкою і дзеркально блискучою, а текстура набуває більш чіткого виду. Тому, з огляду на високі естетичні показники, термодревесина набула широкого застосування як декоративно-оздоблювальний матеріал. Сосна стає схожою на елітну деревину, в ясеня річні кільця стають ще привабливішими, а дуб перевтілюється в шикарне морене дерево;
- високі показники екологічності та гігієнічності - процес термообробки не має на увазі під собою використання хімічних речовин. Відбувається вплив за допомогою високих температур і перегрітої водяної пари. У ряді випадків можливе використання замість водяної пари азоту або вуглекислого газу. Застосування хімічних реагентів виключається. І навіть після цього така деревина не потребує додаткової обробки хімікатами. Тому термодревесина знайшла своє застосування і в медицині. Один із прикладів - кісткові протези з термообробленої берези;
- поліпшення характеристик - зокрема можна говорити про збільшення твердості, а також зменшення подряпин, відколів та інших механічних пошкоджень.

Які існують види термодеревини?

Виходячи з технологічних аспектів виробництва і європейських стандартів міцності виробів з деревини EN 335-1-2006, розрізняють наступні види:

Клас 1. Termo-S (Medium). Робоча температура сягає не більше 185-190°С. В процесі термічного виробництва відбуваються незначні зміни властивостей, зокрема показників міцності, опірності шкідникам і гнилі. Найбільш відчутно змінюється колір, який стає більш темним з червоними або коричневими відтінками. Такий вид часто вважають недотермодеревиною. Її слід використовувати виключно всередині приміщень, де оптимально сухе повітря.

Клас 2. Termo-D (Intense). Температура всередині термокамери становить 200-230°С. Даний вид можна спокійно відносити до повноцінної термодеревини з усіма властивостями, про які написано вище. Виставлення температури залежить від використання того чи іншого дерева, а також від способу термообробки. Таке дерево вже може застосовуватися у місцях, де висока вологість, або де можливий контакт з водою. Для обробки ззовні - в самий раз.

Клас 3. Робоча температура понад 230°С. Хоча фінська асоціація Thermowood його не виділяє, оскільки при такій температурі матеріал значно втрачає міцні властивості, і матеріал починає сильно темніти, однак деревина набуває ще кращі властивості протистояти грибкам, гнилі, шкідникам і волозі. Деякі виробники користуються цією технологією.

Основні технологічні способи виготовлення термодревесини

Thermowood (Фінляндія) - деревина обробляється при температурі 185-212ºС у закритому середовищі з насиченою водяною парою. Є найбільш популярною в даний час. Технологія розроблена компанією Lunawood Oy. Виробники обладнання - Tekmaheat Oy (Фінляндія), Baschild (Італія).

Bois Perdure (Франція) - дослівно перекладається як «деревина довгоживуча». Технологічний процес включає в себе сушку сирої деревини з подальшим нагріванням до необхідної температури. За допомогою спеціального пальника відбувається спалювання газів, що виділяються.

Plato (Голландія) - технологія являє собою проведення розігріву два рази. Під час першого разу використовується температура 150-180ºС і тиск 16 атмосфер. Для цього створюється пароводяне середовище в автоклаві. Після охолодження деревини до 40ºС і забезпечення вологості 8-10%, здійснюють другий розігрів до температури 190ºС в сушильній камері конвекційного типу. Тиск вже стандартний і низька вологість.

Westwood (США) - головна відмінність від європейської технології - застосування декількох вентиляторів для циркуляції повітря усередині камери. Даний тип отримав назву «3D теплова хвиля».

Retification (Франція) - розробка здійснена в 1970-х, але її впровадження проведено лише в 1990-х роках разом з фінською технологією. Щоб захистити камеру від кисню, застосовується азот. Нагрівання відбувається поступово протягом декількох годин. Перший відрізок часу встановлюється температура 80-100ºС, далі йде підвищення до 160-180ºС. І останній раз виставляється значення 220-260ºС.

Oil Heat Treated (Німеччина) - це ексклюзивний варіант термообробки з використанням гарячого масла, в якому відбувається фактично варіння. Спочатку дерево просушується і нагрівається у повітряному середовищі до 130ºС. Температура масла при цьому становить 180-220ºС. Щоб витягти залишки масла з деревини, використовується автоклав, в якому виставляється знижений тиск.

Tavis (Україна) - технологія, яка поєднала в собі вітчизняні та європейські розробки. Використовуючи автоклав, відбувається нагрівання до 190-240ºС з використанням насиченої пари. При цьому на певних температурах відбувається експозиція.