Геофізичне дослідження свердловин або ГДС - це цілий набір спеціальних фізичних методів, що використовують при вивченні різних гірських порід і для спостереження за технічною ситуацією на бурових. Згідно із призначенням їх поділяють на 2 типи:
- методи каротажу;
- геофізика свердловин.
До речі, зазвичай всі подібні дослідження проводяться із застосуванням спеціальних методів розвідувальної геофізики. Зараз вивчення магматичних порід стає все популярнішим. Докладні ГДС проводять під час усіх геологорозвідувальних дій, особливо тих, що стосуються нафтовидобування і газу. Саме вони допомагають дізнатися про розрізи свердловин і літологію, розміри пластів.
Сама назва «геофізичні методи» пояснюється тим, що вивчається не тільки бурова, але і всі прилеглі гірські породи загалом. Ці дослідження - важлива необхідність, адже від них залежить тривалість використання бурової.
Геофізичне дослідження відбувається, зазвичай, в міжсвердловинному і білясвердловинного місцях. Потім, завдяки отриманим даним, роблять всі потрібні геопобудови, які необхідні при вивченні побудови нафтогазових об'єктів, при підрахунку вуглеводневих покладів в свердловинах.

Хороший спеціаліст - запорука довгої і успішної експлуатації бурової!
Усі свердловини завжди розташовані під достатньою вагою. Усе це поступово призводить до втрати матеріалом своїх фізичних властивостей вже через деякий час після початку його експлуатації. У таких випадках на свердловини великий вплив мають:
- часті перепади температур;
- підвищений рівень вологості;
- тиск самої породи.
Ось чому дослідження свердловин завжди необхідно довіряти тільки справжнім фахівця з великим досвідом і багажем знань. Компанія «Супремум Еко-С» пропонує провести подібні роботи з високою точністю і обов'язково в найкоротші терміни.
Сучасні способи ГДС дуже різноманітні, але всі їхні методи обов'язково задіюють електронні варіанти. Це і є каротаж опорів. Така різноманітність підходів дозволяє проводити велику кількість різних дослідів.

ГДС - основні види
Класифікація геофізичних досліджень відбувається по типу випромінюваних полів. Сьогодні відомо про наявність більше 50 різноманітних методів, які сильно відрізняються. У найпопулярніші види ГДС включені такі методи:
- сейсмоакустичні;
- магнітні;
- термічні;
- електричні;
- ядерні.

Технологія проведення геофізичних робіт
Для трактування і оброблення ГДС використовують контроль всіх результатів при бурінні. Такий контроль проводять завдяки спеціалізованому обладнанню під час або після процесу буріння. Основне завдання геофізичного дослідження - виявити і визначити кількість та склад корисних копалин в пластах породи.
Геофізичні дослідження свердловин останнім часом стають все більш затребуваними, ось чому так важливі професійні геофізичні роботи. Наша компанія забезпечить професійне та своєчасне виконання всіх ваших замовлень.

Співробітники «Супремум Еко-С» - справжні профі інженерно-геологічних вишукувань. Ми гарантуємо відповідальний підхід, максимально швидке виконання поставлених завдань та адекватні ціни на свої послуги!