Усе більшої популярності набуває гумування валів. Розберемо його особливості.

Гумований вал являє собою звичайний металевий вал, на поверхню якого нанесли шар гуми. Такі вали використовуються в багатьох галузях промисловості: металургії, текстильній, целюлозно-паперовій, харчовій, поліграфічній, деревообробній, виробництві пластмас.

Гумотехнічні вироби мають дивну здатність відновлення після багатьох деформацій. Це забезпечується високими показниками еластичності. Не менш примітна і зносостійкість, а також і видатна стійкість до більшості хімічних подразників (органічних розчинників, лугів і кислот), а також до механічних впливів і подразників. Гумування дає можливість отримати однорідне щільне покриття без дефектів. Для цього перед накладенням гуми вали піддають дробоструменевій обробці, а вже тільки потім наносять спеціальний клей, який покривають сирою гумовою сумішшю. Таким чином забезпечується максимально щільне зчеплення.

Після цієї процедури гуму вулканізують в автоклаві методом гарячої вулканізації. Цей спосіб знищує шви і тріщини для кращого контакту гуми і металу. Так як це впливає на якість всього покриття, то на це звертається особливо велика увага. Усе робиться таким чином, щоб між гумою і металом не могло проникнути нічого стороннього.

Для гумування використовуються українські та зарубіжні гуми. Може воно виконуватися і силіконовими резинами, які характеризуються не тільки стійкістю до хімічних агентів, але і до екстремально високих або низьких температур. Наприклад, звичайне гумове покриття може витримувати температуру до 130°C, а покриття із силіконової гуми - до 350°C. Тому здійснюється підбір певного типу гуми для кожного конкретного вала. При цьому враховуються особливості умов його роботи.

Крім того, відповідно до них можна нанести нарізку на гуму, а також її бомбіровку. Проводять і шліфування верхнього шару. Якщо вал вже був прогумований, однак покриття з тих чи інших причин прийшло в непридатність, то це виправляється видаленням старої гуми та нанесенням нової.

Технологія процесів гумування відпрацьована до найдрібніших деталей і виконується дуже швидко і безпомилково. Для виконання служать найкращі перевірені матеріали, які добре контактують один з одним.

Гумування істотно продовжує термін роботи вала, виконуючи його захист від різних шкідливих умов, підвищується і якість роботи вала. Замовити цю послугу можна у компанії "Торговий Дім РТД".