Вітряний генератор - річ, про яку без перебільшення чули всі. Принаймні, всі, хто відвідував уроки фізики в шостому класі. Але перетворення енергії вітру в енергію, яку можна використовувати в побутових цілях і на великих промислових підприємствах, аж ніяк не дитяча тема. За допомогою вітрогенераторів люди намагаються не тільки забезпечити себе необхідною електроенергією, а й зробити це без шкоди для природи і клімату. Але чи такі спроби є доцільними і чи може окупитися чимала вартість вітрогенератора?

Європа навчилася перетворювати вітрову енергію в XII столітті, хоча основи цієї технології з'явилися ще в древніх Вавилоні, Єгипті та Китаї. Незважаючи на пройдене випробування часом, методи використання вітрової енергії мають безліч супротивників, які знову і знову вказують на недоліки використання вітряних генераторів. Якщо скласти загальну характеристику вітрогенераторів і розділити все на плюси та мінуси, то вона буде виглядати так.

Переваги:
- можливість отримати екологічно чисту енергію;
- отримання абсолютно безкоштовної електрики;
- вітрові генератори можна використовувати одночасно з іншими джерелами енергії;
- вони надійні і працюють без особливого шуму.

Недоліки:
- абсолютна залежність від погодних умов;
- висока ціна обладнання та установки;
- під час дуже сильного вітру людина, що знаходиться дуже близько до лопаті, може отримати серйозні травми.

Розглянемо всі ці пункти по порядку. Вирішивши встановити вітряний генератор, ви повинні бути готові до того, що виробляти енергію він може тільки під час певних погодних умов. Навряд чи таке обладнання вийде використовувати як єдине джерело електрики, щоб перестрахуватися, можна встановити сонячні панелі. Але якщо ви живете біля моря або на іншій вітряній території, цей нюанс не принесе вам особливих труднощів. Як би там не було, така система буде давати вам безкоштовну електрику. І навіть якщо її не вистачатиме і вам доведеться використовувати додаткові ресурси, ви все одно відчутно заощадите. Плюс до всього, ви зможете відчути себе людиною в кращому сенсі цього слова, адже турбота про природу є і турботою про самого себе й оточуючих.

На саме устаткування і його монтаж піде пристойна сума грошей. Окупляться витрати приблизно протягом десяти років. Проте далі вам не доведеться платити за електроенергію взагалі. Якщо ви готові проявити терплячість і подбати в першу чергу про майбутнє, а не про сьогоднішній день, то така технологія вам підійде.

Що стосується законодавства, адміністративна частина питання вирішується досить легко і швидко. Установка вітрогенератора в Україні не потребує офіційних дозволів і документів. А якщо ви вирішили купити побутовий вітрогенератор потужністю до 75 кВт, то він розглядається як звичайна побутова техніка.

Компанія «Техно-АС» займається продажем вітряних генераторів, сонячних панелей, теплових помп та іншого подібного обладнання. Якщо ви хочете використовувати альтернативні джерела енергії, звертайтеся до нас! У нас ви знайдете все необхідне.