Чи замислювалися ви приходячи в магазин або в супермаркет, чому ж товари розташовуються саме так, а не інакше? Чому "Кіндер" та інші солодощі, наприклад, знаходяться часто біля каси, а не в кондитерському відділі? Чому акційним товаром забиті кошики для розпродажів в проходах? Це все є стратегією мерчандайзингу.

Розглянемо докладніше. Основною метою мерчандайзингу, звичайно ж, є підвищення продажів завдяки візуально правильному розташуванню та оформленню товару. Також можна за допомогою цього ж прийому і просувати якусь конкретну марку або бренд. Як же це зробити?

Як і кожен розділ маркетингу, мерчандайзинг має свої складові. Для магазину це все: форма персоналу, торгові меблі, рекламна стратегія і навіть важливо те, як люди входять і виходять з магазину. Але одним з найголовніших пунктів є правильна викладка товару.

Вона базується, перш за все, як не дивно, на психології і комфорті людини. Якщо ви прийдете в магазин, наприклад, і товари з однієї групи будуть розкидані по різних кутах цього ж магазину, це створить не тільки дискомфорт, але і відніме бажання ще раз тут купувати. Торгові стійки, купити які можна на сайті компанії "ДІСПЛЕЙ СТОР", повинні бути правильно заповнені.Товар з однієї і тієї ж категорії повинен розташовуватися поруч, мати межу, враховуючи асортимент. Це ж стосується і розподілу по торговим маркам. Не можна розділяти продукт одного бренду продуктом конкурента.

Ще одним пунктом є вимога до викладення і розташування товару для кожної цільової категорії людей. Дитячі товари, наприклад, повинні знаходиться на рівні очей дитини, тобто на нижніх полицях. Це ж стосується і молочних продуктів, так як їх упаковку краще видно для людини зверху. Стійка для пакетів потрібна біля каси, адже питання про транспортування товару виникає після або під час оплати. Також коли стоїш у черзі, потрібно себе чимось зайняти. Зазвичай всі ми розглядаємо стелажі. І якщо розташувати біля каси дрібні побутові предмети, наприклад, сірники, вологі серветки, солодощі для дітей - можна значно збільшити їх продаж.

Найнижчі полиці найкраще зайняти "усвідомленими" товарами. За ними людина приходить спеціально, і для їхньої покупки не складно нагнутися. Це може бути хлорка, кам'яна сіль, туалетний папір та інші. Ті продукти, термін реалізації яких добігає кінця, звичайно викладають спочатку, так як зазвичай люди схильні брати товар, що ближче. Акційними товарам необхідно приділити площу побільше для кращого візуального сприйняття. Цінники на всіх продуктах повинні бути зрозумілими, персонал повинен стежити за постійним поповненням запасів. Важливим правилом є те, що в залі категорично не можна допускати наявність порожніх полиць.

Знаючи всі аспекти продажів, можна легко мати успішне підприємство. Наша компанія вам в цьому з радістю допоможе, надавши краще торгове обладнання, прилавки для будь-якого магазину. Стиль і колір ви можете створити самі за допомогою 3D моделювання.

Замовляйте необхідний товар у нас на сайті. Телефонуйте за вказаними номерами, і ми допоможемо зробити ваш магазин унікальним!