Пахова грижа може бути як вродженою (пов'язано з аномаліями внутрішньоутробного розвитку), так і набутою. Набуті грижі з'являються найчастіше в результаті попередніх захворювань або операцій.

Як їх лікують?

Найпоширенішим і найбільш ефективним методом лікування гриж сьогодні є оперативний метод, а саме лапароскопічна герніопластика. Така операція проходить під загальним наркозом і при міорелаксації. Проводиться із застосуванням спеціалізованого ендоскопічного обладнання.

Перш за все знадобиться лапароскопічна відеокамера для того, щоб бачити розміщення органів і інструмента, адже неможливо проводити операцію наосліп. Для розсовування тканин, які могли б заважати, використовують аспіратор-іригатор, який дозволяє нагнітати в порожнині повітря або рідини, а потім поглинати їх назад. При виникненні непередбачених пошкоджень судин користуються коагулятором, який дозволяє максимально оперативно залатати пошкоджену стінку судини і мінімізувати кровотечу. Перед введенням інструментарію в порожнині нагнітають повітря, використовуючи для цього голку Вереша. А вже після цього можна безпечно вводити троакар для подачі інших інструментів.

Безпосередньо для виконання операції необхідні деякі мініатюрні інструменти. Наприклад, затискачі, щоб фіксувати м'язи та інші тканини. При їх виборі необхідно звернути увагу на безпеку - щипцями не можна травмувати тканини, навіть за умови максимального затиску. Зручною можливістю є обертання навколо своєї осі на 360 градусів.

Обов'язково повинен бути в наявності роз'єм на рукоятці для підключення електрокоагуляції. Потрібно звернути увагу і на якість електричної ізоляції, щоб не було витоку струму.

Непогано, коли в набір, скажімо для лапароскопічного скальпеля, додають маленькі щіточки для чищення інструментів, які дозволяють ефективно видаляти маленькі частинки біоматеріалів з отворів.

Після закінчення операції можна скористатися кліпатором, який встановлює кліпси на судини. Таким чином робота проходить швидше, ніж при використанні класичного шовного матеріалу.

Отже, не такою вже і нерозв'язною проблемою є пахова грижа. Операція допоможе позбутися від неї раз і назавжди, однак вона повинна бути виконана максимально уважно і чітко.