Багато з нас, починаючи свій бізнес або виробництво, тримають під контролем весь процес організації, не довіряючи цю справу нікому. Так само роблять і багато початківців грибників - тримають все в своїх руках. Здається що тут складного, можна купити грибні блоки і насолоджуватися процесом. Але ні. Більшість віддає перевагу вирощувати навіть міцелій власноруч. Чи правильно це і які етапи треба пройти бажаючому виростити грибницю гливи на дому розповімо в цій статті.

Міцелій гриба - це вегетативне тіло, яке складається з своєрідних розгалужених ниточок цього ж гриба. Його садять в субстрат (поживне середовище), де він проростає і утворює гриб, в нашому випадку це гливи. Для того щоб виростити міцелій в домашніх умовах, потрібно зерно або ж деревина. Найкраще підходять старі, висохлі пеньки. Той міцелій, який вирощений на дереві - більш стійкий і найменш схильний до захворювань, той який на зерні - менш витратний за часом. Кажуть, що гливи на пнях мають особливий, приємний смак.

Сам процес культивування грибів повинен пройти кілька етапів. Деякі з них дуже важко повторити вдома, але можливо.

1) Отримання маткової основної культури. Найчастіше для цього потрібна обладнана лабораторія. Зі спор в пробірці розмножують культуру. Також можливий і інший спосіб - розмноження за допомогою частин тканини гриба.

2) Виведення проміжного міцелію гливи. Для цього попередню маткову культуру висаджують на поживне середовище. У кінцевому етапі виходить посівний міцелій.

3) Посівна грибниця використовується безпосередньо для засіву субстрату.

Найпростіше купити грибницю гливи в сертифікованій компанії, яка б ручалася за якість. Такою компанією ось уже 15 років є фірма "Друїди".

Для домашньої продукції буде потрібне устаткування для вирощування грибів. Це і пробірки, і живильне середовище, пінцети, термометр для контролю температури та інше. Робоче місце повинно бути стерильним, як і всі інструменти.

Існують два способи створення грибниці. Першим є слідувати циклу від початку до кінця: всі три етапи від маткової культури до посівного міцелію. Другим - готовий міцелій, куплений в компанії "Друїди", розмножити і успішно вирощувати гливи.

Матковий міцелій можна витягти з верхньої частини ніжки гливи. Далі відбувається процедура занурення частини гриба в пробірку з живильним середовищем. При цьому її потрібно тримати над вогнем, після чого ретельно закрити. Пробірку вносять в темне місце і витримують кілька тижнів при кімнатній температурі. Міцелій, вирощений у пробірці, можна буде сміливо переносити на підготовлений субстрат.

Для розведення проміжного міцелію потрібно взяти зерна і кип'ятити їх близько 20 хвилин, далі додати гіпс і також вуглекислий кальцій. Усе це перенести в стерильну ємність, туди ж додати частину живильного середовища. Приблизно три тижні потрібно, щоб проміжна культура була готова. А далі все просто: цією культурою засіваються інші ємності.

Гриби гливи - вирощування можна полегшити, купивши субстрат і міцелій на сайті компанії "Друїди" всього в один клік. Працюємо в Україні, а також Росії, Білорусі, Молдові.

Купуйте у нас тільки якісний товар!