Здорова та успішна людина завжди асоціюється із сяючою посмішкою. Усе більше людей починає ретельно стежити за здоров'ям і гарним зовнішнім виглядом своїх зубів. Але, на жаль, навіть найбільш старанний догляд (правильне чищення зубів двічі на день, використання зубної нитки, ополіскувачів і т. д.) не може вберегти від поступового утворення зубного каменю. Однак професійна чистка зубів позбавить вас від такої неприємної і шкідливої проблеми. Сьогодні клініка «Фенікс-Дент» трохи розповість про цю процедуру.

Що таке чищення зубів?
Чищення зубів у дантиста - це стоматологічна процедура, спрямована для повного видалення різних зубних відкладень. Проводиться тільки в клініках з використанням спеціального обладнання та засобів. Під час проведення обличчя пацієнта закривають спеціальною маскою і окулярами, а губи змащують захисним бальзамом.

Коли необхідно проводити чистку?
Подібне очищення зубів необхідно проводити хоча б один раз в рік, тому що навіть при уважному догляді ніякі щітки не можуть ідеально вичистити зуби всюди. Згодом починає накопичуватися зубний наліт, спочатку це будуть м'які утворення, які є улюбленими ласощами для шкідливих бактерій, потім вони стають більш щільними та з'являється зубний камінь - справжня руйнація для зубів і жах для ясен.
Також чистка необхідна перед пломбуванням зубів, оскільки при відсутності «зубного сміття» лікарю простіше виявити карієс на ранніх стадіях, і він зможе ідеально підібрати колір пломб (щоб вони не відрізнялися від природнього кольору емалі).

Які чистки пропонують сучасні дантисти?
На щастя, стоматологія розвивається «семимильними кроками», і якщо колись ми могли розраховувати тільки на зубні щітки і своє старання, то тепер дантисти пропонують кілька видів чищення зубів. Кожен з них застосовують залежно від «зубного» стану пацієнтів. Отже, бувають такі види чистки зубів:
- содова (ідеальна, якщо треба видаляти лише м'який наліт) - проводиться спеціальною щіткою з нанесенням особливої пасти або ж за допомогою води, повітря та харчової соди, які під сильним тиском направляються на зуби і таким чином їх очищають. Це швидкий і абсолютно безболісний, безпечний метод, який не пошкоджує зубну емаль, під час процедури пацієнт може відчувати делікатне пощипування на язику;
- ультразвукова чистка зубів (використовують, коли камінь вже утворився, тобто в більш важких випадках) - найбільш поширений метод очищення зубів, переваги - видаляє шкідливі відкладення і над, і під яснами. Іноді ця процедура провидится зі знеболенням (за бажанням пацієнта);
- лазерне очищення (визнано найпростішим методом) - видаляє всі види нальотів, не псує зубне покриття, повністю безболісне, досить швидка процедура.
До речі, дуже часто для отримання максимально хорошого ефекту дантисти можуть поєднувати деякі методи чисток. Наприклад, при ультразвуковому очищенні проводять додаткове полірування емалі. Іноді на зуби наносять спеціальні лаки або гелі, в складі яких є фтор, вони підвищують стійкість емалі та слугують додатковим захистом для очищених зубів від шкідливих бактерій.

Де провести «зубне очищення»?
Клініка «Фенікс-Дент» гарантує - професійна чистка зубів, ціна якої у нас максимально низька, буде ефективною, швидкою і безболісною. Наші фахівці зроблять всі необхідні процедури, щоб повернути вашим зубчикам здоров'я і красу!