У кожному житлово-комунальному господарстві повинні бути присутні машини, які збирають і транспортують побутове сміття. Вони мають бути надійними, максимально герметичними і зручними для проведення процесу завантаження і розвантаження сміття.

Машина-сміттєвоз являє собою вантажний автомобіль на шасі КАМАЗ, ЗІЛ, ГАЗ, МАЗ. Серед імпортних моделей можна зустріти Bruder, Farid, Mieller, Riko, Sherling. Кожна з моделей має своє маркування готового сміттєвоза.

Основні операції, які повинен проводити сміттєвоз, - це завантаження твердих побутових відходів, їхнє ущільнення, транспортування та вивантаження на звалищні майданчики, сміттєспалювальні пункти або сміттєпереробні заводи.

Існують різні класифікації цього типу спецтехніки. Залежно від способу завантаження розрізняють:
- сміттєвози з боковим завантаженням - відбувається вручну із застосуванням маніпулятора або кантователя;
- сміттєвози із заднім завантаженням - ручним способом за допомогою самонавантажувача або механізованим способом;
- контейнерний сміттєвоз - в залишений контейнер набирають сміття, після чого його встановлюють на шасі і вивозять в потрібне місце;
- сміттєвози з фронтальним завантаженням - процес завантаження сміття відбувається через кабіну в люк, який розташований на даху кузова.

Залежно від вантажопідйомності розрізняють наступні типи сміттєвозів:
- малого тоннажу - від 1 до 3,5 т;
- середнього тоннажу - від 4 до 5,5 т;
- великого тоннажу - від 5,7 до 12,5 т.

Сміттєвізні машини розрізняються також за типом контейнера: відкриті і закриті. Обидва види, якщо не доукомплектовані додатковим обладнанням, завантажуються вручну. Подальше транспортування вантажу відбувається звичайним способом.

Моделі сміттєвозів, які оснащені маніпуляторами, самонавантажувачем або пресом, управляються автоматичним способом, ключову роль в якому грає водій-оператор. У більшості сміттєвозів цього типу застосовується гідравлічний привід.

Для районів, де збирається велика кількість сміття, використовується техніка з причепами. Це оптимальний варіант для скорочення кількості поїздок, а також задіяної техніки. Природно, що збільшується вантажопідйомність такої техніки. Але не всі вантажівки розраховані на облаштування причепами. Такі автомобілі повинні мати хороші тягові властивості.

Компанія «Світ Маніпуляторів» реалізує сміттєвоз ЗІЛ, МАЗ, КАМАЗ та інші моделі з бічним і заднім завантаженням. Ви можете вибрати у нас техніку з різним об'ємом кузова: 9, 10, 13 і 18 м3. Вантажопідйомність становить 650 кг. Надаємо гарантію на всі моделі - 1 рік.