Купол церкви - це дуже важлива зовнішня частина храму, можна сказати її особливий елемент. Для християнства і мусульманства з давніх віків це також потужний символічний атрибут. У православ'ї, наприклад, купол це деякий прообраз неба, тому часто золотий купол позначає всю славу і сяйво небес. Але також, в залежності від деякої специфіки храму, можна нерідко побачити синій купол з зірками, що має на увазі церкву, присвячену Пречистій Богородиці. Зелені купола свідчать про храм Духа Святого, посріблені - про церкву присвяченій святим.


Мало кому відомо що виготовлення куполів церков це дуже важка і відповідальна робота. Важливо врахувати всі нюанси. Це і співвідношення хреста і самого купола, конструкцію храму і відповідно вагу майбутнього купола, розташування і стійкість до погодних змін, сейсмостійкість, а також забезпечити надійне кріплення в цілому.

Сама збірка купола залежить від початкової бажаної форми і розміру. Невеликі купола після проектування можна встановити на каркас вже в готовому вигляді, великі - встановлюються поетапно. Але перш за все будь-яка хороша компанія, така як "Златовест", запропонує спроектувати потрібний купол орієнтуючись саме на ваш конкретний храм, що вимагає індивідуального підходу, а потім вже почнеться складання.

На каркас, який в майбутньому додасть форму куполу, кріпляться так звані покрівельні карти. Вони створюють певну "картину" на самому куполі в залежності від типу кріплення. Церковний купол може після цього мати гладку або ж спіральну, іноді мозаїчну поверхню. Ця особливість зможе надати храму ще більшу унікальність, або ж підкреслити індивідуальність і специфіку.

На сьогоднішній день існують унікальні технології нанесення матеріалів під золото (нітрид титану), і виготовлення куполів з нержавіючої сталі і міді. Для покрівлі використовують матеріал Златовест - листи з тієї ж нержавіючої сталі, але з напиленням кольору, який вибере замовник. Також, наприклад в компанії "Златовест", яка на ринку ось уже який рік одна з лідерів, для покрівлі може використовуватися листова Ranilla. Це покритий поліестером оцинкований і гладкий матеріал. Також купола можуть виготовити з барабаном, за бажанням клієнта і до того ж абсолютно різної конструкції: круглі, складні, грановані чи намети.

У сучасному кріпленні основа купола металева, так як раніше для цього використовували виключно дерево. Основу купола складають так звані вітрові зв'язки, які в свою чергу кріпляться на опорне кільце в кладці барабана. Кілька років тому купола церковні покривали натуральним золоченням, але це зовсім не було вигідно, так як оновлювати купола доводилося вже через кілька років.

Перевагою куполів з напиленням нітридом титану методом іоноплазменним, є перш за все висока корозійна стійкість, податливість матеріалу до згинання і доданню потрібної форми, довга (50-100років) служба і в той же час набагато нижча вартість. Що ще важливо, блиск виробу набагато вищий, ніж при застосуванні натурального золочення.

Такі купола, із застосуванням тільки сучасних технік, ви можете придбати в компанії "Златовест". Ми відповідаємо за якість і тривалість служби наших виробів. Ми надамо виготовлення купола церкви і іншого церковного начиння в найкоротші терміни і за приємну ціну.

Для замовлення звертайтесь за вказаними номерами телефону!