Куполи на церкві несуть свою історію ще з часів Візантійської імперії. У той час їх виготовлення і покриття коштувало багато часу, грошей і людських життів. Так, саме життів, адже для покриття використовувалася суміш золота зі ртуттю. Її втирали в лист метала, переважно міді, над вогнем. Саме випаровування ртуті отруювали працівників, симптоми ж завдавали смерть. Але крім того, кількість золота, необхідна для покриття всіх куполів на соборі, іноді могло коштувати місту або ж селищу, доходу за кілька років. А якщо говорити про час, то процес виготовлення куполів займав близько року.

Чим покривають куполи церков майстера сьогодні? Цій техніці, як не дивно, дав старт вітчизняний виробник. Завдяки радянським розробкам, а саме фізико-технічному інституту в Харкові, були досліджені різні технології напилення. Спочатку, напиленням таких матеріалів як нікель, хром, і інші, намагалися підвищити міцність інструменту, але ніяк не поліпшити зовнішній вигляд предметів. Але в результаті вийшли приємні відкриття. Вчені побачили, що оксид хрому, наприклад, дає брудно-сірий колір, а ось при суміші титану з азотом виходить золотий колір! Саме методом напилення нітриду титану на листи нержавіючої сталі, виготовляються сьогодні купола, які так яскраво виблискують золотом на сонці. Процес займає зовсім небагато часу, а ціна в порівнянні значно нижче.

Золочення куполів навіть таким інноваційним методом, має ряд нюансів, від яких залежить подальша служба даних церковних споруд. Перш за все це саме якість самого матеріалу, тобто листів з нержавіючої сталі. Якщо говорити про кращі варіанти, так це переважно сталь з різними добавками інших речовин, таких як нікель, хром і молібден. Компанія "Златовест", якість виробів якої не викликає сумнівів, використовує, наприклад, для своєї роботи, листову Ranilla. Це оцинкований, дуже гладкий матеріал з покриттям з поліестеру. Крім різноманітності кольорів, цей матеріал ще і дуже міцний. На відміну від інших металів, які використовують при виготовленні куполів, цей метал не темніє з часом.

Другим аспектом, який слід врахувати навіть при використанні нітриду титану замість сусального золота, якщо планувати якісне будівництво купола, є вибрана технологія напилення покриття. На сьогоднішній день різні майстри використовують різні методи. Це може бути магнетрон, і випаровування електронно-променеве, деякі застосовують осадження газофазне. А ось наприклад, компанія "Златовест", для напилення використовує іоноплазменні методи, які заслужено вважаються одними з кращих.

Будь-яка, будь то православна або ж інша церква купола якої видно здалеку, завдяки блиску золотого покриття, неодмінно зверталася до майстрів, які йдуть в ногу з часом і використовують нітрид титану. Саме такими фахівцями є компанія "Златовест".

Ми знаємо про нітрид титан все, а якість нашої сталі підтверджено сертифікатами і часом.

Замовляйте купола у нас - купуйте тільки найкраще!