Українські сорочки відомі на весь світ своєю красою, зручністю і унікальністю. І це абсолютно не дивно, адже тільки натуральна тканина, і особливий, характерний для кожного регіону свій орнамент, з даних часів і по сьогоднішній день славлять вишиванки. Але звідки ж вони беруть свій початок, як з'явилися саме на Україні - спробуємо поглянути в історію.

Згідно з даними з розкопок сучасних археологічних експедицій сорочка вишиванка як така, була зображена ще на срібних бляшках із зображенням людей, датованих 6 століттям. Але деякі стверджують що вишитий одяг вже був в побуті у скіфів. У записах одного мандрівника 10 століття згадувалося про русів і про їх одяг з вишитими орнаментами на лляній тканині. Ще кілька фактів свідчать про наявність таких же характерних для вишиванки орнаментів на посуді і предметах побуту у людей трипільської культури. Але на жаль, зразки самого одягу збереглися тільки за кілька останніх століть. Але і з огляду на навітьна них, можна зробити висновок як же розвивалося мистецтво шиття українських сорочок, як поліпшувалися візерунки та самі техніки шиття.

Вишиті сорочки жіночі ще в минулому столітті вважалися найдорожчим і бажаним одягом. Кожна українська дівчина повинна була собі на весілля вишити гарну сорочку своїми руками, щоб потім справити враження перед сватами і майбутніми свекрами. Найчастіше ця ж сорочка була у дівчини на протязі всього життя, а потім або передавалася дочці / невістці, або ж лягала з покійною в могилу.

Кожна мати вважала своїм обов'язком вишити для сина сорочку. Вірили, що це могутній оберіг від зла та інших неприємностей.

Існували навіть деякі правила і молитви для процесу шиття. Наприклад, що краще було всього починати вишивку на зростаючий місяць, і що жінка, яка вишивала для своєї дочки сорочку, повинна була мати тільки добру долю.

Щонеділі, одягаючи вишиванку, вся сім'я йшла до церкви, і кожна жінка намагалася вразити інших вишуканим орнаментом. Деякі привозили нові ідеї з інших регіонів України, і таким чином в деяких областях навіть сьогодні існують змішані види орнаментів.

Біла вишиванка і в наш час вважається дуже красивим і стильним одягом, а трохи більше ніж століття тому, дівчата дарували своїм нареченим такі сорочки на знак чистої і щирої любові.

Майстрині з усієї України сьогодні також творять історію. Створюються нові орнаменти, поліпшуються старі вже відомі. Величезною цінністю є ручна робота, а саме ручна вишивка на натуральних тканинах. Саме ексклюзивні вишиванки ручної роботи ви можете купити на сайті компанії "Ярина". Досвід предків і сучасні вміння переплелися в одне, щоб творити нові красиві вишиванки для вас.

Ви можете вибрати тканину, візерунок, колірну палітру і навіть фасон. Враховуємо індивідуальні мірки.
Можливий продаж дрібним оптом. Доставка по всій Україні, а також в будь-яку точку світу.

Наш менеджер з радістю відповість на всі ваші запитання за вказаними номерами телефону.

Купуйте у нас!