Смерть близької людини - важкий удар для кожного і в будь-який час. Ніколи не знаєш, коли життя повернеться до тебе цим боком і покаже не дуже приємний сюрприз. Боляче усвідомлювати, що людина назавжди пішла з твого життя. Так, пішла з життя, але не з пам'яті. У пам'яті вона буде жити стільки, скільки ви захочете. Але ще й в знак того, що ви про нього пам'ятаєте, хорошим рішенням буде пам'ятник замовити. Увічнити образ дорогої людини хочеться кожному.

Якими бувають пам'ятники?

Надгробні пам'ятники з мармурової крихти користуються особливою популярністю останнім часом. Саме слово в перекладі з грецької мови означає «ідеально білий камінь». Мармурова крихта - дуже практичний матеріал і дуже доступний. Мармур подрібнюють і ось він уже готовий до застосування. Цікаво, що часто таку крихту роблять з бракованих плит або ж неліквідних шматків мармуру. Хоча мармур, судячи з перекладу, має білий колір, насправді ж буває і білим, і різнобарвним. До того ж цей матеріал екологічно чистий та економічний. У ньому об'єдналися такі якості як практичність і доступність. За це в архітектурі мармурову крихту дуже цінують.

Бувають ще й глянцеві пам'ятники. Насправді це гранітні пам'ятники, але з особливою поверхнею. Про це далі. Пам'ятники з граніту дуже міцні, стійкі до зовнішніх впливів, довговічні, що важливо. Записи, які наносяться на гранітний пам'ятник, зберігають свій первинний вигляд упродовж десятиліть. Але ті пам'ятники, які виготовлені з цілісного шматка граніту, і коштують дорожче. Пам'ятники з граніту міцніші аніж ті, що виготовлені з мармурової крихти. Гранітні пам'ятники після завершення робіт піддаються обробці, унаслідок якої поверхня стає або глянцевою, або матовою, або ж з імітацією відколу каменю. Глянцевий вид досягається як результат полірування з усіх боків. Серед найпопулярніших форм пам'ятників з граніту - брила, стела, нерівне вітрило. Уже на готову форму наносять малюнки, написи і т. д.

Виготовляють пам'ятники і шляхом лиття з бетону. Головною перевагою таких виробів є доступна ціна. Пам'ятники з бетону не вимагають якогось особливого догляду. Вони дуже прості у виготовленні, так і в установці не завдадуть труднощів. Але не дивлячись на таку доступність, бетонні пам'ятники практичні і довговічні. При створенні пам'ятників такого типу використовують і граніліт. Це той же бетон, але тільки більш якісний. Просто до складу граніліта додають різні хімічні речовини, мінеральні добавки, які сприяють в'язким властивостям, роблять більш міцним і якісним. До речі, візуально пам'ятники з бетону і з граніліта розрізнити не складно. Граніліт фарбують у процесі виготовлення і його поверхня має легкий глянець. Бетонні ж пам'ятники фарбують після повного завершення робіт. Пам'ятники з бетону схожі на гранітні. У цьому є ще одна перевага. Так можна домогтися такого ж ефекту, але дешевше. Але якісний граніліт зробити важкувато, тому особливої популярності він поки не отримав.

Вибір пам'ятника може створювати певні труднощі: що вибрати, як вибрати, де це взяти, де краще замовити та інше. Але все варто добре ознайомитися з усім асортиментом, а потім вибирати. Якість роботи, із якої виготовлено виріб, і послужить гарантією того, скільки часу прослужить той чи інший пам'ятник. Так що особливу увагу варто звертати і на те, із якого матеріалу виготовлено пам'ятник. Ще потрібно врахувати, як часто ви зможете відвідувати могилу. Просто за деякими пам'ятниками потрібно доглядати частіше і ретельніше, а за іншими - рідше. Це теж один із важливих моментів, на який необхідно звернути увагу і обов'язково врахувати.