Людство манить до прекрасного. І це прекрасне хочеться бачити скрізь, навіть у таких практичних речах, як звичайна огорожа. Крім того, що огорожа виконує свою основну функцію - огороджує територію, вона ще й має прекрасний вигляд. Тому обираючи огорожу, треба добре все продумати. Ви точно не будете купувати перше, що трапилось на очі. Потрібно, щоб гармонічно поєднувалося з ландшафтом, і вам щоб сподобалося, і щоб вигляд мав гарний, і був практичним. Добре для цього підходять євроогорожі. Вони чудово підходять до будь-яких запитів.

Як виготовляють такі паркани?
1. У бетономішалку засипають цемент, щебінь і пісок. Потім перемішують до однорідного стану насухо.
2. Потім додають пластифікатор. Це речовина, яка забезпечує кращу рухливість бетону. Вони підвищують міцність і зменшують кількість води, тим самим бетон швидше висихає. Але пластифікатор додають у воду, потім разом із водою заливають у бетономішалку, де вже приготовлена суміш.
3. Але вода заливається не вся відразу, а поступово. Це дуже важливий етап. Тут головне - не переборщити з водою, тому до пропорцій варто ставитися дуже ретельно. Оскільки бетон може вийти дуже рідким, а невдовзі й зовсім піти тріщинами.
4. Бетон готовий тоді, коли суміш однорідна. Немає ні грудочок, ні розводів. Усе, можна споруджувати бетонний паркан.
5. До речі, у бетон уже на цьому етапі можна додавати барвники, тоді ваш паркан вже матиме бажаний колір.
Увесь цей процес приготування займає не більше 15 хвилин.

Як відливають плити для євроогорожі?
Коли бетон для лиття готовий, можна приступати до наступного етапу, безпосередньо до лиття. Тут теж потрібно дотримуватися послідовності.
1. Береться форма, але перед тим очищається і ретельно змащується спеціальною речовиною на органічній основі. Форма ця розміщується на вібраційному столі, при цьому він увімкнений.
2. У форму заливається бетонна суміш. Надлишки з верхнього краю прибираються.
3. Потім по периметру форми укладають зварену сітку, брати потрібно якісну, щоб відповідала вимогам ДОСТ.
4. Тепер вібростіл вимикають, поверхню плити розрівнюють вручну. Арматура не може бути обламана або ще щось, це вважається браком і експлуатації не підлягає. Товщина шару бетону при цьому повинна бути 10 мм до арматури, але ніяк не менше 3 мм.
5. Плиту можна переміщати на спеціальну підставку, потім тільки перевернути і відокремлювати від форми.

Плити не можуть самі по собі стояти, огорожа з бетону передбачає стовпи. Як роблять такі стовпи?
1. Для стовпів використовується аналогічна форма. Вона теж розташована на вібростолі. Заповнюється приблизно на 30 %, вмикається вібро.
2. Через кілька хвилин зупинити, покласти арматуру. Долити бетоно на 50 %, знову включити стіл.
3. Заповнити форму повністю. Увімкнути стіл. Зверху форми розміщується змащений стрижень, це другий паз у стовпа.
4. Поверхню розрівнюють, транспортують на стелаж. Тепер можна перевертати форму, витягувати стержень, а форму відокремити від виробу.

Бетонні євроогорожі не так уже й складно робити. Потрібно все лише знати технологію і строго її дотримуватися. Моноліт добре розбирається у виготовленні всіх типів декоративних огорож, зокрема і євроогорож. Якщо вам потрібна євроогорожа, то ви за адресою. Каталог завжди готовий надати всі варіанти.